W jaki sposób ładnie zaaranżować własny balkon?

Balkon często stanowi substytut ogrodu. Jest on także naszym małym ogródkiem – panie domu często tą małą na świeżym powietrzu ozdabiają kwiatami. Balkon to zazwyczaj kilka metrów kwadratowych które mają kształt długiego prostokąta. Wykończony jest płytkami PCV. Można na nim ustawić niewielki stoliczek z krzesłami, będzie wtedy dobrym miejscem do picia kawy, przeglądania gazet lub czytania książek.

balkon

Autor: genevieveromier
Źródło: http://www.flickr.com
Planując taką przestrzeń pamiętać trzeba o tym, by meble balkonowe były z tworzywa, które łatwo odczyścić w razie zalania wodą czy zachlapania.

kwiaty na balkonie

Autor: Jean-François Gornet
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wykończyć z resztą przestrzeni? Polecamy zagospodarować na mały doniczkowy ogródek. Piękne barwne kwiaty nie tylko ucieszą nasze oko, ale także zapewnią nam prawidłową ilość tlenu dostarczanego do domu. Oprócz doniczkowych kwiatów można zakupić małe drzewka w doniczkach. Perfekcyjnie sprawdzą się tu małe tuje, czy wierzba japońska.

Sklepy z meblami czy materiałami budowlanymi oferują nam sporo różnych stojaków, donic, skrzynek czy koszy, w których ustawimy donice z kwiatami. Ponadto znajdziemy cały arsenał haków, którymi przymocujemy donice do balustrady. W ten sposób możemy stworzyć mały ogródek.

Na poręczach idealnie pasuje zawiesić kwiaty wiszące – najpopularniejsze tu bordowe bądź białe pelargonie i różnokolorowe petunie. Możemy je posadzić w specjalnych skrzynkach, które później włożymy w ozdobne ceramiczne donice, albo zawiesimy bezpośrednio na hakach.

Ciekawy artykuł? Jeśli tak, kliknij tutaj – w tym serwisie na pewno znajdziesz coś niebanalnego, więc ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

Ciekawych pomysłów na dekorowanie balkonu jest dużo.

Jeśli preferujesz kwiaty stojące polecamy szczególnie rośliny jednoroczne. Wysiejesz je w podłużnych skrzynkach szerokich i płaskich donicach, i choć już same w sobie będą bardzo ładne, możesz przyozdobić je kilkoma wstążkami. Jeden z rogów balkonu zalecamy ustawić piętrowy stojak na doniczki, na którym damy kolorowe donice z różnobarwnymi kwiatami. Będą stanowiły z pewnością piękny widok dla naszych oczu i sprowokują ukłucie zazdrości w sercu sąsiadki.