Jakim sposobem znaleźć najlepsze meble łazienkowe?

Łazienka to pomieszczenie, w którym przeważnie nie ma dużej ilości mebli. Projektując ją raczej się zwraca uwagę na wannę, umywalkę i wybór kafelek, a znacznie mniej na jedną czy dwie szafki. A przecież nie ma żadnego problemu, aby w ogólną koncepcję pomieszczenia włączyć również kilka mebli, dostosowując je stylistycznie i kolorystycznie do ogólnej koncepcji.

Jeszcze do niedawna, gdy nie było takiego wyboru, panowały białe meble łazienkowe. Jednak w obecnych czasach łazienkowe meble przypominają coraz częściej te, które są wstawiane do pokojów gościnnych. W praktyce można je kupić w dowolnej kolorystyce, do wykonania szafkowych korpusów można użyć jednej z kilkudziesięciu laminowanych płyty. Frontów jest znacznie większy wybór, w lepiej zaopatrzonych sklepach meblowych można znaleźć ich taki wybór, że samo oglądanie zająć może sporo czasu. Coraz popularniejsze zaczynają być także meble wykonane z metalu, aluminium czy szkła. Cechuje je ciekawa stylistyka i wzornictwo i idealnie nadawać się będą do nowocześnie urządzonych wnętrz.

Kupując meble do łazienki należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Rzecz jasna kolorystyka i styl dla większości są najważniejsze, ale należy mieć na uwadze fakt, że łazienka (kup szafka z umywalką) to wilgotne pomieszczenie. Słabo zabezpieczone przed działaniem wilgoci meble po krótkim czasie użytkowania ulec mogą zniszczeniu, szczególnie to dotyczy miejsc które mogą mieć kontakt z wilgocią, takich jak na przykład szafki pod umywalkę. Jeżeli taka szafka będzie wykonana z normalnej meblowej płyty, niczym nie zabezpieczonej, to starczy parę razy wychlapać wodę i już zacznie pęcznieć. Z tego też powodu takie szafki muszą być albo zrobione z płyt odpornych na działanie wilgoci, lub zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wody i pary wodnej. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład pomalowanie mebli specjalnymi lakierami które porządnie je zabezpieczą, a przy tym nadadzą oryginalny, interesujący połysk. Warto pamiętać o takich zabezpieczeniach, gdyż dzięki temu meble (przykłady) mogą dłużej służyć..