Pomysłowi i zaradni rodzice przygotują pokoik malucha za grosze! Sprawdź ich świetne sposoby!

Wszystko, co jest dostępne w sklepach z asortymentem dziecięcym, zwykle jest dla nas piękne, urocze i słodkie i budzi miłe skojarzenia. Kolorowe kocyki, śliczne ubranka i zabawki rozczulają nas, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Wizualizacje pokoi w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świecie pojawia się mały człowiek, cała rodzina koncentruje się wyłącznie na nim. Nie tylko zwracając uwagę na podstawowe, codzienne potrzeby maluszka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grono wujków i cioć z radością obdarowuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

W ostatnim czasie popularnym pomysłem na prezent są też rzeczy, które będą rosły razem z maluchem. Jednak praktyczni rodzice inwestują raczej w elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby ozdobić urządzone już wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi zawieszenie nowych, barwnych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wymiana pudeł na zabawki. Kawałki materiałów można kupić za grosze na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca na kilka minut.

Zaczekaj sekundę! Zaintrygował Cię artykuł? Masz ochotę na następne informacje (https://radochygospochy.pl/zastawa-stolowa/szklo/szklanki)? To miłe. Wejdź w ten link i przeloguj się do witryny z detalami na wybrany temat.

Plastikowe, nietłukące doniczki za kilka złotych na pewno kupimy w każdym większym markecie, zwłaszcza wiosną i latem. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Wybierzmy osłonki w ulubionych kolorach naszego dziecka – sprawimy mu tym ogromną radość!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można mocować według własnych preferencji na każdej możliwej powierzchni. Przyozdobić można nie tylko powierzchnie pionowe, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli umieścimy je blisko źródła światła, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając piękny efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla maluszków, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampy. Oferta na .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno mamy w domach sporo, można przechowywać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie ogromne kartonowe pudełko własnoręcznie ozdobione przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się modach, preferencjach i potrzebach lepiej znaleźć sklep oferujący tanie zabawki dla dzieci, np. . Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które powędrowały w kąt, możemy komuś oddać, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach przeznaczonych dla mam do wymiany ubranek, zabawek czy książeczek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i podsunąć im też własne, sprawdzone rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy najkorzystniejszych opcji.