TWORZYMY POMYSŁOWĄ ŁAZIENKĘ W STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA

Obecnie, gdy brakuje nam czasu na wszystko raz na jakiś czas używamy wanny, o coraz częściej wskakujemy pod prysznic, bo szybciej i wygodniej. Stąd też tak istotny jest dobór właściwej kabiny prysznicowej do naszego domowego spa. W sklepach mamy ogrom kabin, są prostokątne, półokrągłe, przeszklone i z plastiku, wszystko zależy od naszego gustu. Kabiny prysznicowe to produkt, który jest kupowany bardzo często. Ostatnimi czasy ludzie, kiedy mają remont łazienki decydują się na kabinę prysznicową zamiast wannym.

Dostojna łazienka w stylu Art Deco

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Ogromnym udogodnieniem jest również to, że przy kupnie kabiny prysznicowej możemy wybrać o głębszym brodziku, który będzie nam służył jako mała wanna. Kabiny ze szkła to wielość modeli, które może nam mętlik w naszej głowie. Dlatego warto po pierwsze pamiętać o tym, jakich rozmiarów kabina zmieści się do naszej łazienki, bo to, co świetnie wygląda w hangarze będzie wyglądało całkowicie inaczej u nas mieszkaniu. Nie dajmy się zwariować zakupomani, pamiętajmy o rozsądku.

SZKŁO HARTOWANE

Kiedy słyszymy wyraz szkło myślimy ono raczej z czymś kruchym. Każdy z nas na pewno zbiliśmy kiedyś lustro (jeszcze więcej), lub jakiś inną przedmiot, bo o zbicie szklanego przedmiotu przecież nie jest ciężkie. Z tego powodu bywamy razczej ostrożni, gdy zastanawiamy się nad tym by kupować jakieś przedmioty do swojego mieszkania ze szkła. Tymczasem zawsze można kupić przedmioty ze szkła przetworzonego. Szkło hartowane to świetne rozwiązanie, gdy robione są talerzyki i różne inne produkty, które przy codziennym korzystania mogłyby szybko się zniszczyć, gdyby były zrobione po prostu ze szkła. Hartowanie tego materiału to ogrzaniu go do wysokiej temperatury a później zlewanie go zimną wodą. Przez to szkło tego rodzaju ma o wiele bardziej odporne na uszkodzenia niż zwykłę szkło. Nie trzeba, więc bać szklanych rzeczy, wystarczy, że sprawdzimy, z jakiego szkła są wykonane.

Szkło hartowane ma wiele różnych zastosowań, z których możemy skorzystać wyposażająć swoje m4. Można kupić szklane półki i szklane blaty, poza tym możemy nawet rozważyć zrobieniu szklanych schodów, czy w miejsce zwykłej kabiny prysznicowej wybrać przesuwane szklane drzwi, które będą przedzielały miejsce do brania prysznicu od reszty łazienki.