Nie zanieczyszcozne powietrze jest wymagane w każdym pomieszczeniu, więc starajmy się dbać, aby tak było

Świeże powietrze jest najważniejsze dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jak mogą radzić sobie z tym systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne? Jak dają radę usuwać wszystkie nieczystości z powietrza, którym oddychamy w naszych domach i biurach? Jakie filtry są stosowane i jakie doskonale wybrać?

klimatyzacja

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowe są normalne filtry do pozbywania się kurzu i pyłu. Są zrobione ze specjalnej tkaniny lub materiału w formie siatki, która może zatrzymywać drobinki kurzu i pyłu. Działa więc wyłącznie mechanicznie, bo z zatrzymanymi zanieczyszczaniami nic się nie dzieje, po prostu są one usuwane ręcznie . Niektóre takie filtry są ponadto pokrywane warstwą srebra, zapobiega to rozmnażaniu się bakterii. Takim filtrem mogą być też przykładowo filtry kabinowe. Inne filtry są już bardziej zaawansowane, jak te co usuwają zapachy. Czyszczą więc powietrze, a nie zatrzymują zanieczyszczenia, jak przykład wyżej. Ich główne zadanie to likwidowanie niepożądanych zapachów. usuwają także malutkie zanieczyszczenia, typu pyłki rośli.

Takie działanie jest umożliwiane, bo zastosowano w nich węgiel aktywny. Ma on duże właściwości pochłaniające, co powoduje, że absorbuje w sobie próbujące przez niego przejść zapachy.

Ważne jest to, że dane, które zawiera ta strona, Cię olśniły. Kliknij więc na poniższy i przeczytaj szczegóły (https://sklep.dobroplast.pl/kategoria-produktu/drzwi-tarasowe-pvc-pl/drzwi-psk-z-pvc-pl/) opisywane wątki.

Jest jeszcze odmienny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. To filtry elektrostatyczne. Wbudowany kondensator może naładować zanieczyszczone cząsteczki ujemne, zaś one potem zbierają się na filtrze, by przenikać do wnętrza. Cząsteczki ujemne to zwyczajnie czyste świeże powietrze.

Najbardziej zaawansowane filtry do wentylacji, to filtry antybakteryjne . To najdokładniejsze filtry. Ich zadaniem jest przede wszystkim walka z bakteriami i wirusami. Mają zastosowanie w pomieszczeniach sterylnych, czyli na przykład sale szpitalne. Jeden z typów tych filtrów zatrzymuje bakterie i wirusy przy pomocy substancji zwanych biokatalizatorami. To wyciągi roślinne, które odznaczają się wysoką efektywnością bakteriobójczą. ostatni rodzaj to filtry fotokatalityczne, które mogą zwalczać drobnoustroje przy pomocy światła. Działa ono na tlenek tytanu i tworzy silne utleniacze, który skutecznie zabija bakterie.