Czy istnieje najlepszy sposób na męczące ujadanie psa? Najbardziej korzystnie zainwestować we właściwą obrożę

Nadmiernie ujadający pies to zawsze zbytnio duży kłopot. Męczące szczekanie może zbudzić dziecko, staje się źródłem sąsiedzkich konfliktów, zamienia w piekło życie domowników, natomiast kiedy taki pies jest pobudzony tracisz nad nim kontrolę? Co można na to poradzić? Niezawodnym sposobem jest właściwa obroża antyszczekowa.

Obroża dla psa

Autor: Javcon117*
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj jednakowoż, że twój pupil, chociażby najbardziej męczący, zasługuje na dobrze dopasowaną obrożę. Tak więc przed kupnem obroży antyszczekowej musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najbardziej istotne, ażeby obroża właściwie działała. Aby najlepiej wybrać należy sprawdzić, w jaki sposób nasz pies szczeka albo wyje. Najbardziej proste i najtańsze modele sprawdzą takie zachowanie jedynie przy pomocy wbudowanego mikrofonu. Tego rodzaju sposób ma jednak sporo minusów, gdyż obroża może zareagować, jak szczeka inny pies. Jest w stanie także rozpoznać niepoprawnie odmienny dźwięk, ażeby określić go jako szczekanie psa. Z pewnością więc nie warto kupować Tego typu obroży.

Z pewnością bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie tak zwany system rozpoznawania wibracji krtani. Taki czujnik bez problemu sprawdzi czy drga krtań psa. Jak tak, właściwie zareaguje, jak odbywa się to przy odpowiedniej sile i natężeniu szczęku . Dodatkowo, nie każdy z czujników będzie działać identycznie. Najlepsze więc są rozwiązania z certyfikatem ECMA. Są także najbardziej bezpieczne. Najbardziej niezawodne obroże antyszczekowe korzystają ze specjalistycznych systemów rozpoznawania szczekania. Stosowanie są w nich sensory wibracji krtani, a także wysokiej jakości mikrofony. Dopiero więc po rejestracji obu tych czujników jednocześnie obroża rozpoczyna korektę. www.sport-dog.pl/ https://www.sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-obroze-antyszczekowe-DOGtrace/73

Właściwie istnieją trzy typy takich obroży. Pierwszą z nich, a jednocześnie najbardziej tanią jest obroża dźwiękowa i ultradźwiękowa. Obroża ta nie jest zbytnio dokładna, przez co występuje niska jakość czujnika mającego wpływ na rozpoznane szczeku. Kolejnym rodzajem jest obroża zapachowa. Efektywność takiego rozwiązania niewiele ustępuje klasycznym obrożom z impulsem.

Jeśli zdecydujemy się jednak na taki rodzaj obroży powinniśmy liczyć się z kosztami użytkowania, ponieważ niezbędny jest koszt spraju do napełniania obroży. Najbardziej znanymi są obroże elektroniczne. Działają one w ten sposób, że w momencie wykrycia szczekania psa, obroża zareaguje bodźcem ostrzegawczym (dźwiękiem lub wibracją), zaś jeśli pies dalej szczeka, to obroża reaguje bodźcem elektrostatycznym.