Naturalny specyfik dobry na wszystkie kłopoty skórne – mydełko Aleppo

Obecnie rynek nasycony jest produktami do dbania o twarz i ciało. Zarówno panie o twarzach suchych, jak i tłustych albo wrażliwych znajdą serię produktów zgodna ze swoimi wymaganiami. Jednak ilość produktów na marketowych półkach i w naszych mieszkaniach coraz rzadziej pokrywa się z bliską naturze pielęgnacją, a dbanie o urodę niestety nie zawsze jest zgodne z troską o nasze zdrowie.

kąpiel

Autor: iStock
Źródło: iStock
Powszechnie wiadomo, że mydełko Aleppo to jeden z najsłynniejszych produktów organicznych, ręcznie robionych mydeł na całym świecie.

Poznaj dodatkowo inne dane dotyczące takiej problematyki. Kliknij ten link i zobacz więcej pomocnych wskazówek tej sprawy. To też bardzo Cię zaintryguje.

Również na całym świecie można je nabyć. Mydło Aleppo jest produktem tradycyjnym, a początki produkcji sięgają więcej niż 4000 lat (tą wiedzę zawdzięczamy archeologom). Produkowane jest w Syrii z organicznych, podstawowych i nieszkodliwych dla ciała składników nie naruszających jej naturalnego płaszcza lipidowego. Mydło z olejem laurowym jest najlepszym jakościowo mydłem, jest bezpieczne nawet dla maluszków – <. Co więcej, można go używać nie tylko do pielęgnacji twarzy, ciała albo włosów, lecz też do prania ubrań, pościeli albo kołder osób z uczuleniami. Przy tego typu użyciach sprawdzi się nie tylko mydło w kostce, lecz również możliwe do nabycia mydło w płynie (z pompką). Proporcje oleju wawrzynowego i substancji dodatkowych są różne, ale każde oryginalne mydło Aleppo ma przybitą pieczątkę i jest zielone po przekrojeniu go na pół. Jeżeli ten artykuł wydaje Ci się ekscytujący, sprawdź naszą informację (https://www.bootky.pl/) przedstawiającą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona też Cię zainteresuje.

Według tradycyjnej receptury mydło Aleppo zawiera tylko trzy składniki, ale dodawanie innych składników (zielona albo biała glinka, błoto z Morza Martwego, olejki eteryczne) zwiększa przyjemność używania a czasem pozwala osiągnąć dodatkowe rezultaty pielęgnacyjne. Za sprawą tych dodatków możemy dobrać sobie mydełko do indywidualnych potrzeb. Naturalnie mydło to bardzo oczyszcza skórę twarzy i całego ciała, więc zwłaszcza proponowane jest w sezonie letnim, kiedy skóra bardziej się poci, produkuje więcej sebum i jest nastawiona na więcej bodźców. Mydełko pomaga przyspieszyć też gojenie się wykwitów i pomaga złagodzić podrażnienia i podsuszyć wypryski. Powoduje ściągnięcie skóry i zwęża pory, więc widocznie pomoże cerom problemowym. Osoby o cerze docenią jego właściwości matujące.

mydło naturalne
Kostki Aleppo możemy zacząć stosować właściwie z dnia na dzień, odstawiając wszystkie inne środki do mycia twarzy i ciała, ale warto wcześniej sprawdzić, czy jego specyficzny aromat będzie nam odpowiadał i czy wysuszenie nie będzie zbyt duże.