Jakie meble będą najlepszym wyborem do twojego domu? Można z pełnym przekonaniem polecić sprawdzone oraz ponadczasowe meble pokryte tapicerką

Chciałbyś, aby twoje meble wypoczynkowe było jak najbardziej trwałe, eleganckie, a przy tym nie kosztujące majątek? Jeżeli tak, postaw na meble tapicerowane. Czemu takie? Gdyż są to właśnie meble dobre cenowo, piękne i wytrzymałe, a takie sofa, fotele czy narożnik nigdy nie wyjdą z mody.

Mebel skórzany

Autor: HF Helvetia Furniture
Źródło: HF Helvetia Furniture
Bardzo często wybiera się wypoczynki tapicerowane do dużego pokoju (meble wioleks). Meble tapicerowane są z pewnością tańsze od zestawów z obiciami skórzanymi, typu meble narożne skórzane. Trudno się dziwić, posiadają one bardzo dużo plusów, a dobry producent mebli tapicerowanych wie, jak zrobić mebel ponadczasowy. Mimo iż kosztują mniej to ich jakość jest równie dobra, jak dla zestawów powleczonych skórą. Nie muszą mieć one jakiejś wyjątkowej pielęgnacji, to znaczy, iż porównując z meblami z prawdziwej skóry, są one mniej ciężkie w utrzymaniu w trakcie codziennego użytkowania.

Tak więc osoby, które kupiły meble tapicerowane podkreślają zgodnie, iż odchodzą problemy z pęknięciami w obiciu, co dość często ma miejsce w przypadku tych zrobionych z nieco tańszej skóry ekologicznej. Meble powleczone materiałem będą pasować tak na prawdę do każdego wystroju. Taki mebel będzie idealny zarówno w nowym salonie, na przykład urządzonym w stylu minimalistycznym, oraz w swojskim pokoju dziennym, gdzie zdecydowano się na akcenty ludowe. Meble tapicerowane do tego nigdy nie przestają być modne, zmianie ulegają jedynie rodzaje obicia i rzecz jasna wzory. Na rynku mamy bardzo duże bogactwo wzorów materiałów, gdyż każdy wytwórca mebli tapicerowanych chce zaproponować swoim klientom tylko atrakcyjne modele.

Skórzana sofa

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy nie zgłębiali tematu myślą, że dostępne istnieją tylko nieco archaiczne obicia prawie jak z lat osiemdziesiątych, lecz tak nie jest. Bez problemu jesteśmy w stanie kupić dajmy na to modny obecnie skaj czy sztruks. Warto także postawić na żywe kolory, które świetnie będą wyglądały w nowocześnie urządzonym salonie. Dużą zaletą mebli pokrytych tapicerką jest to, że zawsze można je odnowić. Najzwyczajniej w świecie zniszczony mebel dajemy do tapicera, w ten sposób możemy zmienić całkiem wygląd naszego mieszkania. I to taniej aniżeli gdybyśmy chcieli zakupić nowe meble. Poszukujesz porad, opini, wskazówek ? Czytaj teksty tematyczne na