Jakiego rodzaju powinien być strój do komunii świętej? Od czego jest to zależne? Co powinniśmy wiedzieć o tym zagadnieniu?

Komunia święta to niezwykle ważna uroczystość w życiu każdego młodego człowieka. Jest to określonego rodzaju krok w inne, bardziej dorosłe życie. W takim dniu nie tylko powinniśmy przygotować się duchowo, co jest najbardziej istotnym elementem tej istotnej uroczystości, lecz także odpowiednio się ubrać.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

W określonych Kościołach dziewczynki są w stanie być odziane w sukienki, jednak większość Parafii wymaga oficjalnego stroju na tą uroczystość. To alba, co oznacza klasyczny strój, który nie odróżnia się krojem, kolorem czy dodatkami. Wszystkie dziewczęta idą do uroczystości w tym samym stroju, jakim jest alba (kliknij). Jest ona biała lub ecru i ma charakterystyczne niezbyt duże elementy, typu wyhaftowany element hostii. Standardowy strój dotyczy również chłopców. Posiadają oni także albę, która przewiązana jest w pasie sznurem.

Nie ociągaj się – jeśli zaintrygowały Cię zajmujące treści, to zajrzyj w ten link i czytaj również (https://krematoriumgloria.pl/kontakt/) następny tekst.

Ten klasyczny strój pozwala skupić się dzieciom na tym istotnym dniu, jakim jest komunia święta.

Nie muszą się rozpraszać strojem i spoglądaniem na inne dzieci i na to, w co są ubrane. Wszystkie dzieci prezentują się tak samo i skupiają się na tej, wyjątkowej dla siebie uroczystości. Zwłaszcza dziewczynki mogą pozwolić sobie jednak na nieco większą ilość swobody jeśli chodzi o strój. Są w stanie one dodać do niego element, jaki będzie je wyróżniał, a tym samym sprawi, że będą miały coś własnego. Tym elementem może być na przykład dodatek do włosów. Wianki do komunii są niezwykle popularne, zwłaszcza te wykonywane ze świeżych kwiatów. Ten skromny element spraw, że dziewczynka będzie na pewno się wyróżniać. Komunia święta to jednakowoż niezwykle istotna uroczystość, w czasie której jednocześnie dzieci jak i rodzice powinni się skoncentrować.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to czas, kiedy warto przemyśleć wiele kwestii i skupić się najbardziej na własnym skupieniu na nie na ubraniu.wejdź tu farby wodne do drewna farby wodne do drewnaJednakże taki malutki element można dołączyć do całej stylizacji. Wianek można upleść samemu albo skorzystać z oferty kwiaciarni, która zapewni takiego rodzaju dodatki, właśnie w okresie komunii świętych. Możemy go przypasować kolorem do alby lub małej torebki, którą niesie dziewczynka. Taki dodatek na pewno będzie perfekcyjnym uzupełnieniem, a co ważne nie będzie odwracał uwagi swoją ekstrawagancją czy zbytnio niestosownym kształtem oraz krojem.