Golenie się – jak ta czynność była najczęściej wykonywana przez mężczyzn na przestrzeni ostatnich lat?

Dziś zarost na męskiej twarzy charakteryzuje się ogromną popularnością. Swoje odrodzenie przeżywają wąsy i brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie sprawia już jakichkolwiek problemów, gdyż współczesny mężczyzna ma do dyspozycji wiele komfortowych rozwiązań.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w takim razie wyglądało golenie w czasie ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale zabiegów pielęgnacyjnych mężczyzn?W dziewiętnastym stuleciu wielu mężczyzn odwiedzało golibrodów, fachowców w goleniu (Polecam ). W tym okresie użytkowane były przede wszystkim specjalne brzytwy, które potrzebowały regularnego ostrzenia, aby skutecznie usuwać niepotrzebne włosy. Część mężczyzn bowiem nosiła brody oraz wąsy, część natomiast decydowała się na całkowitą rezygnację z zarostu, zwłaszcza w młodszym wieku. Upowszechnienie się maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek panowie zawdzięczają naturalnie osobie Gillette’a, którego nazwisko jest dziś kojarzone głównie z marką naprawdę wysokiej maszynek do golenia, charakteryzujących się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki specjalnym maszynkom golenie stało się o wiele wygodniejsze (polecamy taylor of bond street). Maszynka była bowiem mniejsza i poręczniejsza niż brzytwa, ponadto nie wymagała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, nakładane było mydło, by zagwarantować lepszy poślizg skórze i zminimalizować niebezpieczeństwo zacięcia.

mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie mężczyźni mają do dyspozycji zdecydowanie bogatszy arsenał narzędzi, nadal jednak największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne maszynki jednorazowe, zapewniające maksymalną higienę. Wielu panów decyduje się również na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, aby funkcjonowały.

Teraz prezentujemy ten artykuł – jeżeli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj. Sprawdź, może to także okaże Ci się ciekawe.

Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością dostosowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu golenie jest bardziej dokładne i przyjemniejsze. Zobacz też .
Oferowane są też bardziej nowoczesne kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, ułatwiając ich zgolenie i nawilżają skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest faktycznie dość różnorodny, dlatego każda osoba może wybrać dobre rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednak od wielu lat bardzo podobny rytuał. Wymieniane są jedynie narzędzia.