Czy jest sens urządzać łazienkę w minimalistycznym klimacie? Jakie są tego plusy?

Aranżując łazienkę często głowimy się nad tym w jakim klimacie ma ona być. Myślimy nad barwą oraz nad tym, co zrobić aby była ona nie tylko ładna, ale też wygodna w użytkowaniu. A co gdyby tak urządzić łazienkę w klimacie minimalistycznym?

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Minimalistyczna łazienka to nie jest zbyt powszechny pomysł, który przychodzi nam na myśl na samym początku kiedy urządzamy taką przestrzeń, a szkoda gdyż jak się okazuje ma to także trochę plusów. Przede wszystkim w tego typu przestrzeni stawiamy na prostotę. To oznacza, że nie nabywamy wymyślnych ozdób, akcesoriów albo też bogato ornamentowanych mebli i sprzętów. Te decyzje w ostatecznym rozrachunku prowadzą do tego, iż przy okazji utrzymanie tej przestrzeni w ładzie i porządku jest bardziej proste. Nie musimy tak na dobrą sprawę męczyć się by dotrzeć do wszystkich pochowanych kątów albo też spędzać sporo czasu na tym by zetrzeć kurz ze skomplikowanych, ozdobnych ornamentów na meblach. Prostota ta w utrzymywaniu czystości ma dużo plusów.

mieszkanie - fotogram

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu przestrzeń z reguły jest dość oszczędna jeżeli chodzi o barwy albo akcesoria, więc nie powinniśmy przesadzać z takimi rzeczami. Zamiast nabywać drogie ozdoby można dołożyć te pieniądze na lepsze wyposażenie, na dobrej jakości kabinę albo umywalkę. Wyposażenie łazienki musi być jak najlepszej jakości, gdyż to ono odgrywa tu główną rolę.

Jeżeli masz chęć zgłębić większą ilość informacji na omawiany temat – odsyłam do strony (https://multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-i-zasobniki-cwu/podgrzewacze-pionowe-cwu-hr/), ponieważ odnajdziesz tam szczegółowe dane, które bardzo Cię zafascynują.

Najlepiej sprawdza się jednolita kolorystyka, jaką jednak możemy przełamać mocniejszym kolorystycznie akcentem w pojedynczym miejscu. Sprawi to, iż całość będzie o wiele bardziej interesująca i żywsza.Jak mowa o minimalistycznym urządzaniu to musi on być także widoczny w stylu. Trzeba zdecydować się na jeden styl pomieszczenia tym bardziej jeśli chodzi o wyposażenie. Doskonale sprawdzą się nowoczesne formy, które już same w sobie są często minimalistyczne. W związku z tym nie musimy tutaj zbyt dużo kombinować i zastanawiać się nad tym co zakupić. Natomiast z drugiej strony możemy z powodzeniem stworzyć tego typu minimalistyczne wnętrze z pomocą stylu retro. Tym bardziej kiedy posiadamy dużą łazienkę, można w centralnym punkcie postawić starą, zabytkową, niemającą obudowy wannę żeliwną, jaka stanie się punktem najważniejszym takiego wystroju. Reszta natomiast musi być tak wkomponowana by nie zaburzyć całości. Natomiast zarówno w jednym jak również drugim typie wystroju trzeba aranżacje robić bardzo umiejętnie aby nie przesadzić z ilością sprzętów w tym pomieszczeniu oraz nie odejść zbyt daleko od koncepcji minimalistycznej.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,