Wyszukany styl Art Deco w naszym wnętrzu

Sposobów na urządzenie gustownego, nowoczesnego domu jest bez liku. Jeżeli chodzi o aranżowanie mieszkań można zauważyć wiele rozmaitych stylów. Jeden z cieszących się wielkim uznaniem jest tzw. polskie Art Deco – nowoczesne, stylowe i niepowtarzalne zarazem. Chociaż styl ten kojarzymy częstokroć głównie z wyrafinowanym malarstwem akwarelowym bądź olejnym. Polskie Art Deco zw. polską sztuką stosowaną to cała gama przedmiotów codziennego użytku, zaczynając od kubków, sprzętów, zdobień na odzieniach kończąc.

Dostojna łazienka w stylu Art Deco

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Aranżacje w tym stylu cechują się kilkoma głównymi zasadami. Przede wszystkim wnętrza w ten sposób urządzone są się charakteryzować harmonią jak też symetrią. Objawia się to w wykorzystaniu figur geometrycznych. Obrazy są jednym z ważkich oznak takiego stylu. Zazwyczaj na ścianach możemy widzieć martwą naturę albo impresjonistyczny pejzażyk. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się akty.

Czy publikowany temat wydał Ci się fascynujący? To bardzo dobrze, ponieważ gdy wejdziesz tutaj, przeczytasz pożyteczne informacje, które Cię z pewnością zaintrygują.

To kierunek który kojarzony jest z latami dwudziestymi XX w.. Ogólnie powiedziawszy dorobek w tym kierunku znamionuje akcentowanie geometrii a także silnie kontrastujące z sobą odcienie.

Malowidła Art Deco świetnie łączą się z czarnymi, drewnianymi meblami. Ładnie prezentują się w prostych ramach również w ciemnych kolorach stworzonych z drewna – doczytaj obrazy art deco. Czytelna, kontrastująca z sobą kolorystyka jest cechą charakterystyczną obrazów w stylu Art Deco. Żywe zabarwienia jak żółty bądź czerwony często zestawia się z czernią czy z bielą. Najczęściej używane bywają jasne oraz intensywne kolory.

Dziś wiele malowideł w powyższym stylu oferuje niemal każda galeria Art Deco. Możemy je współcześnie także kupić w drogą online. Często wykonuje się je metodą drukowania na płótnie. Obrazek wykonany tą metodą przedstawia się bardzo podobnie do autentycznego. Nie da się jednak niestety owym sposobem odtworzyć pozostałości pociągnięć pędzla.

styl art deco

Choć obrazy drukowane są wiele tańsze od oryginalnych odpowiedników, miłośnicy sztuki niezwykle cenią sobie jednakże malowidła wykonane ręką mistrza. Jeśli chodzi o polskie Art Deco, to wielu dzisiejszych, znanych twórców wystawia swe prace tak w galeriach sztuki nowoczesnej jak również na internetowych aukcjach.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,