Pomysły na dekoracyjny barek w pokoju dziennym

Trunki wyskokowe mogą nie tylko wprawić Cię rozrywkowy nastrój, lecz również upiększyć Twoje lokum. Butelki wina albo koniak prezentują się zwykle bardzo atrakcyjnie. Każdy posiada parę takich butelek, bo albo sam kupuje albo dostaje w ramach prezentu.

butelki wina

Autor: Nicole Rugman
Źródło: http://www.flickr.com
Butelki dobrych alkoholi wygląda niezwykle elegancko, a kolorowy trunek wewnątrz stanowi prawdziwą ozdobę. Co wiec zrobić, ażeby odpowiednio zaprezentować kolorowe trunki? W jaki sposób stworzyć piękny barek na napoje?

Możliwości jest całe mnóstwo. Właściwie barek może być utworzony niemal wszędzie – dużo zależy od pomysłowości właściciela. Świetnym i prostym pomysłem jest np. utworzenie barku wewnątrz wnęki. Jeżeli w Twoim pokoju dziennym czy innym pokoju jest przynajmniej mała wnęka, to zainstaluj w niej półki, a na nich rozmieść trunki. To bardzo proste wyjście. Wnęka nie musi być symetryczna, może być duża lub mała. Dobrym rozwiązaniem jest także zaznaczenie wnęki poprzez obklejenie jej fototapetą albo pokolorowanie na inny kolor. Warto także zostawić w tym miejscu zwykłą cegłę, co będzie się ciekawie prezentowało.

Kolejnym pomysłem na to, jak zaaranżować barek w domu jest zwyczajne poukładanie butelek w szafce, najlepiej ze szklanym frontem, w ten sposób, by cała zawartość była dobrze widoczna. W większej szafce zmieścisz także kieliszki i literatki, które wprowadzą do kompozycji mnóstwo uroku. Świetnie jako barek nadają się także zabytkowe meble. Zabytkowa szafa może wyglądać niezwykle czarująco.
Ostatecznie najprostszym sposobem na schowek na butelki ( zobacz butelki filtrujące) jest postawienie butli w „byle jakim” miejscu przeznaczonym do tego celu. Możesz zwyczajnie rozstawić napoje w takim czy innym dobrze widocznym miejscu na szafce czy na jednej szufladzie. Tez będą się doskonale prezentować.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,