Alkomat z drukarką – gwarantuje szybką i rzetelną analizę wysokości alkoholu w wydalanym powietrzu i umożliwia jego wydruk

Bezpieczne drogi to między innymi drogi, których nie ma będących pod wpływem alkoholu czy innych używek mogących znacznie ograniczyć ich koncentrację i orientację podczas jazdy. Każdy kierowca, który spożył nawet niewielką ilość alkoholowych trunków, zanim siądzie za kierownicę winien zbadać się za pomocą urządzenia jakim jest alkomat, aby sprawdzić ilość alkoholu we krwi.

Alkomaty są rozmaite. Mogą być to alkomaty bez ustnika, bezkontaktowe, alkomaty jednorazowe, podręczne itp. Interesującym rozwiązaniem jest alkomat z drukarką.

Czy omawiane problemy Cię fascynują? Raźno więc kliknij ten link – ta wiarygodna strona na pewno również bardzo Cię zainteresuje!

Tego typu urządzenie jest urządzeniem pomiarowym, którego główną funkcją jest zapewnienie szybkiej i rzetelnej analizy zawartości alkoholu w wydalanym powietrzu. Ponadto gwarantuje wydruk wyników na podłączonej drukarce. Alkomaty tego rodzaju charakteryzuje z reguły wysoki próg pomiarowy i jednocześnie spora dokładność przeprowadzanych analiz Dzięki rozbudowanym funkcjom można na przykład wybrać sposób wyświetlenia pomiarów, czy zapisać do kilkudziesięciu wyników wstecz z uwzględnieniem daty i pomiarów. Dla kogo polecane są tego rodzaju alkomaty?

policjant z alkomatem

Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście mogą je stosować zarówno osoby indywidualne, jak i służby policyjne. Ale także, coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie alkomatów z drukarką przez firmy, w celu analizy stanu trzeźwości pracowników. Wykonane badania możemy bez problemu przechowywać w formie wydrukowanych dokumentów. Bez zastosowania alkomatów kontrola o której mowa nie byłaby w firmach możliwa. Co więcej, nie można byłoby przedstawić żadnej dokumentacji potwierdzającej stan trzeźwości pracownika. Alkomaty są zatem w przedsiębiorstwach – szczególnie w tych, w których pracuje wielu pracowników – potrzebnym urządzeniem do kontroli, w które warto zainwestować.

Zakupując alkomat należy pamiętać, by co jakiś czas poddać go procesowi kalibracji. Chodzi o to, aby wyniki były za każdym razem jak najbardziej miarodajne i precyzyjne . Warto zatem kupić takie urządzenie, które samoczynnie poinformuje nas o potrzebie przeprowadzenia tego procesu w danym czasie. Są one zwykle bardziej kosztowne od typowych modeli czy tzw. jednorazówek, ale opłaca się zainwestować w niego więcej środków, jeżeli alkomat będzie często wykorzystywany.