Co takiego powinniśmy wiedzieć na temat żarówek led, a także czy warto zmienić tradycyjne żarówki na takie światło?

Zaledwie kilka lat temu światło led kosztowało bardzo dużo i mało kto mógł sobie na nie pozwolić. Obecnie sytuacja jednak przybrała nieoczekiwany obrót a tradycyjne żarówki skutecznie tracą na popularności. Co prawda znacznie do tego przyłożyła rękę Unia Europejska oraz jej zaostrzone normy, dotyczące mocy żarówek.

Taśma led

Autor: Martin Ilich
Źródło: http://www.flickr.com
Żarówki LED – jak wybrać?
Wielu z nas zmuszonych było do zrezygnowania z często używanych w naszym kraju „setek”, przez, co wielu z nas wybrało innowacyjne rozwiązania. A takim niewątpliwe są żarówki led, czy też taśma led smd 3528. Czy powinniśmy jednak zmienić typowe żarówki na współczesne ledy? A może to tylko trend, który szybko przeminie?

Jakie są główne plusy posiadania światła led?
Do głównych zalet wspomnianego światła niewątpliwie trzeba zaliczyć ich ekonomiczność i trwałość. Popularne ledy potrzebują bardzo mało energii, dzięki temu zapewniają o wiele mniejsze rachunki, dodatkowo ich wymiana będzie bardzo rzadka. Powinniśmy także dodać, że ich sprawność działania, czyli ilość dostarczonej energii zamienianej w światło dziennie będzie na poziomie 80 – 95%. Tradycyjne świetlówki mają znacznie gorszy rezultat, klarujący się na poziomie pomiędzy 5 – 10 %. Inną z zalet żarówki led będzie możliwość wybrania kierunku światła, jesteśmy w stanie zogniskować promień światła bez konieczności zakupienia reflektorów.

Taśmy LED wysokiej jakości!
Jakie są najważniejsze zastrzeżenia dotyczące oświetlenia led?
Poza licznymi plusami, z jakich wymieniliśmy zaledwie kilka, trzeba również napomknąć o minusach w stosowaniu tego typu światła. Główną wadą wydaje się dość wysoka cena, ta jednak zwróci się po pewnym czasie, ponieważ raz zakupiona żarówka będzie używana bardzo długo i przy tym okazuje się wyjątkowo oszczędna.

Kolejnym minusem jest to, że diody wyświetlają więcej niebieskiego światła niż standardowe oświetlenie, przez co bywa, że możemy odnieść wrażenie, że niektóre przedmioty są wykonane jakby z innych materiałów aniżeli w rzeczywistości. Jak wszystko na świecie, tak samo diody led, posiadają zarówno wady, jak i zalety. Aczkolwiek te drugie zdają się być o wiele ważniejsze i bardziej atrakcyjne niż potencjalne utrudnienia.

Nie zwlekaj, a jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam do www (https://psmtechnik.pl/litery-przestrzenne,7,pl). W tym miejscu odnajdziesz ciekawe wątki.

Dodatkowe informacje