Prowadzenie lombardu w obecnych czasach wydaje się być bardziej skomplikowane aniżeli jakiś czas temu, ale jednak opłacalne

Niejeden biznesmen, który miałby ochotę zająć się lombardem, musi wiedzieć, że w tej dziedzinie zmieniło się prawo.
Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jaki rodzaj biznesu moglibyśmy prowadzić, to warto zastanowić się nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to w perspektywie najbliższej przyszłości pewny interes. Powinniśmy się nad tym pochylić. Jeszcze kilka lat temu założenie lombardu było dosyć łatwe. Dzisiaj wymagania są już inne. Warto się z nimi zaznajomić, by nie popełnić żadnego błędu. Od 2016 takie lombardy, które udzielają pożyczek, były zobligowane, by przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem zakładowym wynoszącym 200 000 zł. Rzecz jasna musimy także zgłosić swą firmę do KRS. To szalenie ważne, aby nie mieć potem jakiś problemów z prawem.

Zaintrygował Cię nasz artykułu? Zatem zapraszamy Cię – wejdź na kolejną stronę i dokonaj oceny (http://www.pro-domo.com.pl/) naszych starań. W przypadku jakiś wątpliwości – pisz!

By lombard funkcjonował prawidłowo oraz przynosił zyski, powinniśmy przemyśleć dwie rzeczy — lokalizację oraz specjalizację. Pierwsza sprawa dotyczy miejsca na nasz interes. Wybór dosyć bogatej dzielnicy będzie złym wyborem. Mądrzej iść w dzielnice, gdzie żyje dużo ludzi, którzy raczej nie są bogaci. Wszystkie okolice poprzemysłowe powinny być zatem korzystnym wyborem. Następna rzecz tyczy się tego, czym chcemy handlować. Czy pragniemy zająć się jedynie elektroniką (smartfony, laptopy, sprzęt fotograficzny itp.

) czy może przykładowo sprzedażą wszystkiego? W takim przypadku wiele zależało będzie od tego, jak duży wynajmiemy lokal. Przecież gdzieś to wszystko trzeba będzie trzymać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,