Od kilkunastu lat Urząd Skarbowy stara się iść z duchem czasu i ułatwiać Polakom życie

W tym roku składanie sprawozdań finansowych było po prostu łatwe dzięki nowym rozwiązaniom wprowadzonym przez Urząd Skarbowy.
Już od dłuższego czasu można zauważyć, że polskie urzędy starają się wyjść naprzeciw wymogom XXI wieku.

pit

Autor: www.nartyslowacja.pl
Zaczęło się od tego, że dla przykładu da się już sporo rzeczy zrobić przez internet. Tak było też już od kilka lat z formularzem PIT, który składaliśmy do Urzędu Skarbowego. Dało się wszystko załatwić online i nie trzeba było przeżywać ciężkich chwil w kolejkach do okienka. Z tej możliwości korzystali z reguły ludzie młodzi, ponieważ seniorzy nie umieją zbyt dobrze obchodzić się z internetem. Zazwyczaj bali się, że coś zrobią źle i wobec tego woleli składać formularz w tradycyjnej wersji papierowej. W tym roku nastąpił przełom.

Czy poszukujesz na stronie (http://www.sklep.labempire.com.pl/) czegoś wyjątkowo ciekawego? Namawiamy więc do kolejnego artykułu. Trzeba tylko wejść w podany link.

Urząd Skarbowy rozliczył nas w końcu sam. To duży krok naprzód. Więc obywatele, którzy nie mieli żadnych odliczeń podatkowych (ulgi na potomstwo czy na internet) nie musieli niczego robić. Jeżeli na przykład jakiś starszy pan pobiera emeryturę, ale nie jest zatrudniony prócz tego w żadnej firmie, to urząd rozliczył go sam na podstawie dokumentów otrzymanych z ZUS. I to w sumie tyle. Nie trzeba się stresować, wypisywać dokumenty oraz jeździć do Urzędu Skarbowego.

W sumie znaczna część społeczeństwa, która jest na emeryturze (ale nie wyłącznie oni, a wiele większa grupa ludzi), ma możliwość, by w końcu po prostu zapomnieć o formularzu PIT raz na zawsze. Cóż za radość oraz mniej obowiązków dla dużej części polskiego społeczeństwa.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,