W twoim lokalu musi być zainstalowany miernik, wybierz profesjonalne i wydajne urządzenie

Żyjemy w takim klimacie, że nie da się egzystować bez dogrzewania w domu. Tak naprawdę od początku jesieni do wiosny jesteśmy zmuszeni ogrzewać nasze domy. Koszty ogrzewania niestety nie są niskie, więc należy poświęcić temu zagadnieniu trochę więcej uwagi.

Dzięki odpowiednim miernikom możemy zyskać wiedzę, jakie koszty ogrzewania ponosimy, jak również dopasować ogrzewanie do własnych osobistych potrzeb i preferencji.

Mieszkasz w bloku? Masz prawo do rozliczania ciepła

grzejniki

Autor: Jaga

Wedle obecnych przepisów w obiektach, które są dogrzewane z sieci elektrociepłowniczej bądź z wewnętrznej kotłowni, powinny zostać zainstalowane aparaty umożliwiające rozliczanie ciepła dla konkretnych lokali i obiektów. Dzięki temu każdy mieszkaniec ma możliwość skontrolować ile ciepła zużył oraz dokonać z tego tytułu stosownej opłaty. Taki sposób rozliczenia ciepła sprawdza się w licznych przypadkach, ponieważ nie każdy użytkownik mieszkania potrzebuje ogrzewać lokal w takim samym stopniu. To rozwiązanie idealnie sprawdza się choćby w momencie, gdy często się wyjeżdża i nie zamierza się płacić za ogrzewanie pustego domu.

A jaki wodomierz zastosować?

Na rynku napotkać można naprawdę wiele urządzeń służących rozliczaniu wody i ciepła. Należy pamiętać, że też w tej kwestii ciągle zachodzą znaczne zmiany, a wykorzystywane urządzenia ciągle są doskonalone oraz zapewniają coraz znaczniejszą wygodę dokonywania pomiarów. Jeśli chodzi o wodomierze odczyt cyfrowy znwodomierze (sprawdź informacje na stronie)az częstsze zastosowanie oraz powoli zastępuje tradycyjne, mechaniczne mierniki. Mierniki cyfrowe wiążą się z dużą wygodą oraz precyzją pomiaru, dzięki czemu coraz więcej spółdzielni mieszkaniowych, jak także prywatnych użytkowników, waży się na ich założenie.

Wyszukaj optymalne rozwiązanie dla siebie

Trzeba pamiętać, że ciepłomierze oraz wodomierze powinny być legalizowane co pięć lat. W sytuacji, gdy mija ten termin, należy zastanowić się, czy legalizować dotychczas stosowany sprzęt, czy jednak zadecydować się na jego wymianę, np. na wodomierze pozwalające na odczyt cyfrowy. Zazwyczaj tradycyjne, tanie liczniki sprawdzają się słabo. Twodomierze pozwalające na odczyt cyfrowyążą się z wielką precyzją i ograniczają ryzyko błędu podczas spisywania licznika, jaki mógłby popełnić człowiek. Liczniki cyfrowe odznaczają się doskonałymi parametrami, dzięki czemu są trwałe oraz mają szansę posłużyć dłużej niż pięć lat.