Nikt nie ma ochoty tłumaczyć się Urzędowi Skarbowemu ze swych dochodów, jednak jesteśmy zmuszeni to robić

Teraz robienie rozliczeń na szczęście bywa już dosyć proste oraz nie zajmuje wiele czasu.
Dawniej rozliczanie PIT-u było istnym koszmarem.

rozliczenia

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba było iść do placówki po druki, gdyż nie dało się ich ot tak po prostu wydrukować. Potem trzeba było się samemu męczyć z ich wypełnianiem. Nie istniały pomocne programy internetowe do rozliczenia tego formularza. Trzeba było uzbroić się w ołówek, kalkuLator i sporą dawkę cierpliwości. Potem jeszcze każdy musiał odczekać swoje w długaśnej kolejce i zmierzyć się z niemiłą urzędniczką w okienku. Dzisiaj na szczęście to już przeszłość. Żyjemy przecież w XXI stuleciu i nawet do naszych urzędów dotarła cyfryzacja. Można ściągnąć PIT z internetu. Nie musimy go nawet drukować.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest naprawdę praktyczna oferta (http://www.pieczatki.pl/), dotycząca wartościowych materiałów. Zapoznaj się z nią teraz.

Całość da się wypełnić online w kilkanaście chwil. Program wskaże nam co i gdzie powinniśmy wpisać. Sam wszystko podliczy, więc zbędny będzie też kalkulator. Wypełniony dość łatwo PIT będzie można wysłać do Skarbówki przez internet. Prędko oraz bez nerwów. Istotne jest to, że nie będzie trzeba z domu wychodzić i niczego drukować. Nie będziemy trwonić papieru, co przyjaźnie wpłynie na środowisko. Wszystkie swoje dane będzie można zapisać.

Dzięki temu uzupełnianie PIT-u w kolejnym roku będzie już o wiele łatwiejsze. Po prostu program zaciągnie nasze dane z systemu. O ile w międzyczasie nie zmienimy przykładowo nazwiska, to wszelkie pozostałe informacje (imię albo adres) powinny się zgadzać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,