Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że do końca kwietnia duża część Polaków będzie musiała złożyć rozliczenie w Urzędzie Skarbowym

Wielkimi krokami nadciąga wiosna, a razem z nią dobry humor i piękna pogoda. Musimy jedynie jeszcze wypełnić PIT i będzie święty spokój.
Jeszcze dwadzieścia lat temu rozliczenie PIT-ów kojarzyło się najczęściej obywatelom z okropnym koszmarem.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba było wszystko obliczać samemu, przy pomocy ołówka oraz kalkulatora. Nie było żadnych programów rozliczeniowych. I oprócz tego na koniec należało odczekać swoje w długich kolejkach w Skarbówce. Dziś sytuacja zmieniła się diametralnie. Wszystko da się zrobić online. Urząd daje dostęp do sprawdzonego programu, który niemal całość zrobi za nas. Będzie wskazywał kolumny, do których trzeba wpisać poprawne dane. Będzie nawet informował, co trzeba tam wpisać. A następnie sam całość podsumuje. I w sumie to jest już koniec. Jeśli zechcemy, to można zapisać swoje dane i w następnym roku nie będziemy musieli już wklepywać numeru PESEL czy adresu. Wszystko będzie zaciągnięte z archiwum. Jeśli chcemy, to możemy również oddać 1% swego podatku na szczytne cele. To mądry pomysł.

Żeby odnaleźć ciekawe zagadnienia w sieci, to w pierwszej kolejności kliknij w odsyłacz znajdujący się tu i przejdź dalej (https://www.sklep.effector.com.pl/) – na pewno nie pożałujesz.

Nie zbiedniejemy od tego, a możemy wspomóc na przykład chore maluch lub porzucone psy w schronisku. Tutaj Wybór jest ogromny, gdyż fundacji w naszym kraju jest naprawdę wiele. W tym roku ministerstwo jeszcze lepiej uprościło procedury.

Po zalogowaniu się na swe konto zobaczymy, że zostaliśmy już rozliczeni. Możemy wprowadzić do PIT-u zmiany, jeśli pragniemy coś odliczyć, a jeżeli nie, to można zostawić wszystko bez zmian.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,