Znaczna ilość spółek w dzisiejszym świecie potrzebuje certyfikowanych produktów — też takie związane ze spawalnictwem

Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, które certyfikaty muszą posiadać firmy powiązane z przemysłem spawalniczym?
Prawie pewne jest, że osoby niezainteresowane nie będą wiedziały, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która wymagana jest u wszelkich producentów konstrukcji stalowych lub aluminiowych, którzy sprzedają swe wyroby na terytorium Wspólnoty Europejskiej. Weszła w życie ona od 2014 roku. Zatem dotyczy również naszych polskich producentów. Wdrażanie owej normy nie jest proste, zatem warto zgłosić się w tym celu do specjalistów. Norma powinna poręczać jakość wykonania, ale również zgodność procesu produkcji z określonymi normami. Firma, która zajmie się w naszym imieniu robieniem tego certyfikatu, napisze procedury systemowe oraz wspierające.

Czy poszukujesz kolejnych i zajmujących postów na opracowany tu temat? Nadciągamy z pomocą – naciśnij i sprawdź (https://maszyny-tmc.pl/product-category/produkcja-pelletu-z-drewna/) tutaj nowe fakty.

Przeprowadzi także przeszkolenia naszych pracowników. Poza tym stworzy księgę jakości oraz zrobi audyt. Po uzyskaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś okres (od 6 do 12 miesięcy) służyć nam wszelką pomocą w ramach umowy. Ważne jest, żeby otrzymanie takiej normy nie wymagało od nas kupienia nowych maszyn czy przyjęcia kolejnych pracowników. Wszystko powinno być przeprowadzone prędko oraz sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy w stanie bez trudności oferować swoje wytwory na Zachodzie.

Dla dużej części przedsiębiorców to ważne, ponieważ 70% naszego polskiego eksportu to docelowo państwa Wspólnoty Europejskiej. Nie można pozwolić sobie na utratę tak bogatego rynku zbytu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,