Każda firma posiada odpowiedni zestaw różnego rodzaju pieczątek, ponieważ są one potrzebne do codziennej pracy

Różne pieczątki możemy zobaczyć zwykle w różnych działach w niejednej firmie. Jednakże razem jest ich zazwyczaj raczej dużo.
Biznesowe pieczątki z reguły kojarzą się nam z takimi, na których umieszczone są nazwa firmy oraz pozostałe niezbędne informacje, takie jak przykładowo strona www oraz numer kontaktowy.

sposób
W dzisiejszych czasach często spotkać można także takie, na których umieszczono numer konta firmy. Jest to znacznie szybsze niż wklepywanie długiego ciągu liczb. Dodatkowo w pośpiechu zawsze jest niebezpieczeństwo, że popełnimy błąd. Rzecz jasna prezes ma jeszcze swoją oddzielną pieczątkę z imieniem, nazwiskiem i stanowiskiem. Jednak jest jeszcze jedna bardzo ważna pieczątka, o której mało kto pamięta. Chodzi o datownik. Jest to wyjątkowy rodzaj pieczątki, który w odróżnieniu od wszystkich innych posiada ruchome części. Jak sama nazwa podpowiada, taką pieczątką potwierdzamy daty choćby wpłynięcia płatności lub odbioru towaru. Zatem powinna posiadać ona 8 ruchomych części, w których będzie dało się przestawiać blaszki tak, żeby dało się ustawić aktualną datę. Zatem pierwsze kółeczko będzie posiadało jedynie liczby od 0 do 3. Jednak drugie już pełne spektrum od 0 do 9.

Zaintrygował Cię niniejszy wpis? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź, co jest w ofercie, która odnosi się do pokrewnej kwestii.

To dopiero wybije nam dzień (od 01 do 31). Potem w podobny sposób ustawiane bywają miesiące oraz rok.

Współcześnie datowniki to niewielkie urządzenia, które ustawia się prędko oraz dzięki Bogu bez brudzenia palców.
Każda firma powinna posiadać pieczątkę, którą będzie dało się podbić dzień na ważnych dokumentach.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,