W jakiej sytuacji wykonuje się USG stawu kolanowego?

USG kolana to ogólnie wykonywane badanie, które zezwala na właściwą diagnozę dolegliwości zwyrodnieniowych, kontuzji mających miejsce w obrębie stawu kolanowego czy też dolegliwości reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne i bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 złotych.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG stawu kolanowego, zatem badanie ultrasonograficzne, przeprowadza się stosunkowo często, ponieważ staw kolanowy to największy i najbardziej złożony staw u osoby ludzkiej, jest też niezwykle podatny na różnego rodzaju kontuzje, zwłaszcza więzadeł czy łękotki. Budowa stawu kolanowego łączącego kość udową z tą piszczelowa, pozwala na utrzymywanie masy ciała i umożliwia przenoszenie siły oraz mocy wymaganych do wykonywania dużej ilości czynności fizycznych, zatem wstawania, spacerów, podnoszenia, biegania czy też przenoszenia ciężkich towarów lub WChodzenia albo schodzenia po schodkach. Jednocześnie kolano jest niezwykle podatne na skręcenia, oddziaływanie sił bocznych czy też naciągnięcie.
W sprawie takiej jak USG kolana Kraków jest miejscem, gdzie znajdziesz doskonałych specjalistów, którzy z przyjemnością dopomogą Ci przy tej czynności. Takie badanie jest niezwykle znaną metodą diagnostyczną, która przeprowadzana jest od długiego czasu i wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych do otrzymania wewnętrznego obrazu kolana.

Masz wrażenie, że zbliżone posty rozjaśniają Ci bardziej tę kwestię? Jeśli tak myślisz, zobacz w tekście inny tego rodzaju punkt widzenia.

Bardzo często bywa również uzupełniana innymi badaniami, przykładowo zdjęciem radiograficznym (RTG czy też rezonansem magnetycznym), co zezwala na niezwykle dokładną diagnostykę chorób zwyrodnieniowych, reumatoidalnych lub różnorodnego rodzaju chorób powstałych w obrębie stawu kolanowego.

Takie badanie ultrasonograficzne kolana umożliwia dokładną ocenę jamy stawu kolanowego i podkolanowego, kaletki, kłykci kości udowej, więzadła, ścięgna czy też łękotki. W porównaniu do ogólnie stosowanych dawniej zdjęć rentgenowskich, USG kolana zezwala opisać przede wszystkim tkanki miękkie i budowę okołostawową.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,