W jaki sposób skutecznie wykorzystać uroki wody w upalne dni oraz zimą w domowej przestrzeni?

Woda wypełnia ożywczą rolę w ciepłe dni. Zimą, właściwie nagrzana, jest w stanie ocieplić zmarznięte ciało. Opłaca się zatem wykorzystać jej dobrodziejstwa w każdym czasie.

Basen przy domu

Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.

Perspektywa kąpieli pod odsłoniętym niebem w pobliskim przydomowym ogrodzie jest marzeniem mnóstwa osób. Toteż projektowanie basenów ogrodowych stało się ostatnio popularnym działaniem (dodatkowe informacje na stronie www).komentarze z witryny – (wejdź https://jeger.pl/pl/399-farby-do-drewna)W trakcie tworzenia takiego projektu warto zwracać uwagę na odpowiednią lokalizację dla basenu. Położenie to winno być właściwie nasłonecznione. Najlepiej, żeby znajdowało się z dala od różnych drzew i roślin. W zależności od upodobań przyszłego użytkownika, basen może być usytuowany na równi z podłożem lub wystawiony ponad podłoże. W tym drugim przypadku wykańczany jest odpornym na wilgoć drewnem lub kamieniem.

Projektowanie basenów powinno polegać także na zaplanowaniu całej przestrzeni wokół kąpieliska. Najbliższe otoczenie powinno być wyłożone odpowiednimi antypoślizgowymi płytkami. Zapewniają one bezpieczeństwo użytkowania. Na mroźną porę warto zakupić domową saunę. Aby zapewnić sobie prawdziwy relaks i wygodę trzeba ją właściwie zainstalować. Łaźnię powinno się urządzić w jednym z domowych pomieszczeń, na przykład w nieużywanej sypialni.

wnętrze sauny

Autor: Hotel Arthur
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałym miejscem na saunę jest także zwykła łazienka. Często popełniane pomyłki przy montowaniu sauny odnoszą się do wentylacji. W czasie instalacji trzeba ściśle stosować się do tego, co producent saun podał w instruktażu. Niewłaściwa wentylacja jest w stanie wywołać zawilgocenie pomieszczenia, a w skrajnych sytuacjach usterkę ogniw w środku sauny, a nawet pożar. Producent saun jasno określa jaka musi być przestrzeń dookoła kabiny sauny, żeby powietrze mogło swobodnie przechodzić oraz cyrkulować w danym pomieszczeniu. Pomiędzy ściankami a bokami łaźni powinien pozostać co najmniej dziesięciocentymetrowy odstęp. W domowych łaźniach wystarczy wymiana powietrza poprzez uchylanie drzwi i istniejąca w danym miejscu wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna.

Opłaca się zatem w każdym czasie czerpać z dobrodziejstw wody. Podczas lata na pewno zapewni orzeźwienie. Zimową porą w postaci łaźni odpręży i poprawi nastrój.