Smyki często boją się ciemności, zatem warto kupić wtedy lampkę nocną do ich sypialni

Wiele dzieci boi się ciemności. Należy im pomóc w tym niełatwym czasie.
Ten czas, gdy osesek obawia się ciemności, potem przechodzi.

blaty

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
firany

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Nie powinniśmy więc na dziecko podnosić głos, czy zmuszać je do zasypiania w ciemnościach. Może to tylko spowodować odwrotny efekt od zamierzonego i maleństwo będzie się obawiało jeszcze bardziej. Najlepszym wyjściem wydaje się być więc zakup lampki nocnej. Posiada ona zwykle zakładaną niezwykle słabą żarówkę, aby nie raziła dziecka w oczy. Chodzi wszakże nie o to, aby czytać przy niej książeczki, a by jedynie dostarczała odrobinę światła, które rozproszy mrok.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj ofertę (https://wkg.pl/oferta/branze/przemysl-chemiczny/), który Ci oferuje. Zapewne jest tym, czego już długi czas szukasz.

Z tego powodu abażury tej lampy są z reguły zrobione z kolorowego plastiku albo szkła. Wówczas światło będzie jeszcze bardziej przytłumione. Ważne jest to, by lampka nocna dla dziecka nie rzucała na meble niefajnych cieni. Takich, które nasz smyk mógłby poczytywać za czyhające gdzieś straszydła. Niektóre lampy mają świetną funkcję wolnego wygaszania się aż do zupełnego wyłączenia. Można ustawić jej czas działania przykładowo na dwie godziny i będziemy pewni, że wtedy smyk z pewnością zaśnie. Są również takie modele, w których abażur się kręci. Wówczas na suficie ruszają się migocące światełka.

Ten powolny oraz miarowy ruch działa na smyka kojąco i pomaga mu szybciej zasnąć. Pamiętajmy o tym, by kupować lampki, które mają odpowiednie certyfikaty i są przeznaczone dla małych dzieci. Najistotniejsze jest przecież bezpieczeństwo naszego szkraba.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,