Jak przygotować gustowny chustecznik do rustylalnego wnętrza?

Chusteczki higieniczne, które są wyciągane z pudełka kartonowego, są w jakimkolwiek domu. Nabywamy je zazwyczaj w supermarketach, jednak pudełka, w które są one opakowane nie prezentują się za bardzo elegancko.

jadalnia

Autor: Runtal
Źródło: Runtal
Niezwykle często są to zwyczajne pojemniki z wyglądającego nieciekawie kartonu z jakimiś literami albo we wzorki, które najczęściej nie pasują do wnętrza.
Aby chusteczki zawsze wyglądały elegancko oraz modnie, powinniśmy zaopatrzyć się w chustecznik. Jest to doskonały dodatek dla osób, które lubią otaczać się ładnymi przedmiotami a tego typu pudełko może być niezwykle ciekawym elementem wyposażenia wnętrza. Olbrzymią renomą mogą cieszyć się pudełka na chusteczki wyciągane, które ozdobione są metodą decoupage.

Prezentowany artykuł jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to zobacz też inne polecane usługi remontowe garwolin treści, gdyż wydają się być równie ciekawe i pochłoną Cię całkiem.

Jest to metoda, która polega na przyklejaniu do przeróżnych płaszczyzn wzorów, które zrobione są z papieru albo ze zwykłej chusteczki z papieru. Tego typu wzór pokrywany jest warstwami lakieru dopóty, póki on nie wtopi się całkowicie w przedmiot, na który go nakładamy. Taki wzór ma sprawiać wrażenie, jakby był malowany. W taki sposób ozdobiony, drewniany chustecznik doskonale będzie komponował się z wnętrzami, które urządzone są w charakterze rustykalnym, toskańskim albo prowansalskim. Znanymi wzorami na pudełkach udekorowanych techniką decoupage to motywy kwiatowe oraz lawenda, które wpisują się doskonale w wymienione aranżacyjne style.

wejście na taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com
Opakowanie z drewna z dziurką na serwetki kupić możemy w sklepie z przyborami do decoupage. Może to być pudełko w kształcie prostokąta albo w kształcie kwadratu w zależności od chusteczek kupowanych przez nas zazwyczaj. W pierwszej kolejności należy pokryć całe opakowanie śnieżnobiałą akrylową farbką oraz poczekać aż zupełnie wyschnie.

Następnie trzeba zaznaczyć ołówkiem z linijką miejsce, w którym będzie naklejony wzór i tę część pudełka posmarować trzeba klejem. Następnie przyłożyć należy serwetkę do chustecznika i docisnąć ją łagodnie tak, aby przykleiła się do niego.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,