Co pozwala nam ukryć szafa wnękowa oraz dlaczego stają się one coraz bardziej znane?

Szafy wnękowe są coraz częstszym elementem wystroju wnętrz budynków i lokali. Dzieje się tak dlatego, gdyż szafa wnękowa pozwala uporządkować przestrzeń oraz w całości wykorzystywać wnęki, które niełatwe są do zagospodarowania.
Niezwykle często szafy wnękowe zastępują szafy wolnostojące, gdyż korzystniej mogą wykorzystać przestrzeń.

Wykonuje się je głównie na zamówienie oraz dostosowuje się je do wymiaru ściany albo wnęki. Przez to jest więcej miejsca na magazynowanie rzeczy. Również tego typu szafą można by zabudować nietypowe wnęki. Mogłyby to być wnęki na poddaszu, pod schodami lub w narożniku. Tego typu szafy wnękowe pozwalają także zachować większy ład i zasłonić wszystko to, czego pokazywać nie chcielibyśmy. Szafa wnękowa przynosi możliwość dostosowania wnętrza tego typu szafy do indywidualnych zapotrzebowań. Posiadamy okazję wybrania liczby półek i wieszaków. Szafy wnękowe składają się z części zewnętrznej czyli drzwiczek, ścianek bocznych oraz wewnętrznej zatem drążków, półek, wieszaków i koszyków. Drzwiczki do tego typu szafy mogłyby być drzwiami przesuwnymi, składanymi lub uchylnymi. Ostatnio niezwykle często spotykanym wyjściem są drzwiczki jezdne, ponieważ nie wymagają one dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu. Nadają się dzięki temu do wąskich korytarzy albo do garderoby. Jeżeli zainteresowały Cię szafy wnękowe Jelenia Góra jest miastem, w którym znajdziesz odpowiedni zakład, który zrobi dla Ciebie zamówioną szafę.
wrocław

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężar drzwiczek szafy wnękowej jest oparty na wózkach przesuwnych, które ukryte są wewnątrz ramiaka. Żeby tego typu system jezdny działał poprawnie, waga jednego skrzydła nie może przewyższać 60 kg. Jest to wymóg, który wpływa także na inne właściwości drzwiczek tzn.

wielkość oraz grubość.

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to zapewne usatysfakcjonuje Cię też bieżący wpis, który zaprezentowaliśmy w linku pod spodem.

O wysokości drzwi powinna decydować wygoda. Korzystniej zamontować dwa niewielkie skrzydła niż przesuwać jedno duże oraz równocześnie cięższe skrzydło.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,