Jak powinno być wyposażone hotelowe wnętrze, aby było komfortowe dla odwiedzających?

Wnętrza hotelowe mogą być inspiracją do prywatnych pomieszczeń. meble do hoteli projektowane są przez znakomitych projektantów albo są wytwarzane na zlecenie.
Każde hotelowe wnętrze musi być zaprojektowane według określonych przepisów.

tuż przed weselem

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Te wymogi dotyczą wyposażenia i wielkości pokoju, typu instalacji oraz technicznych sprzętów, a także wyposażenia łazienek i oferty dodatkowych usług. Największą ilość architektonicznych możliwości daje hol i recepcja. Zazwyczaj są one ozdobą hotelu oraz zawsze jest to miejsce, w którym jest skupiona komunikacja wszystkich funkcji hotelu. Hotelowy hol przynosi okazję stworzenia niepowtarzalnej przestrzeni oraz możliwość wyróżnienia się. Jest to miejsce, jakie identyfikowane jest zawsze tylko z jednym, określonym miejscem. Sama recepcja musi być praktyczna zarówno dla pracowników, którzy wykonują tam swoje obowiązki oraz dla gości. Hotelowa restauracja zazwyczaj jest zaprojektowana jako miejsce do organizowania znaczniejszych okazjonalnych imprez albo jako zapewnienie gościom intymności. Mniejsze wymagania są stawiane restauracjom w hotelach ekonomicznych, ponieważ przeważnie są one niewielkie oraz zaaranżowane w prosty sposób oraz są głównie przeznaczone na śniadania.
Sala konferencyjna w hotelu zazwyczaj jest urządzona w możliwie prosty, jednak elegancki sposób.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj (http://tomasz-graff.pl/) podobne materiały – one także są warte zainteresowania.

Niewielkie sale sesyjne urządzane są na wzór biblioteki albo gabinetu. W hotelowym pokoju musi być przede wszystkim komfortowe łóżko, jednak nie jest to dostateczne. Coraz więcej przedsiębiorców przywiązuje wagę do rozmiaru pokoju czy klasy mebli czy oryginalnych rozwiązań w łazienkach.

kolorystyka w hotelowych wnętrzach przeważnie pośrednio nawiązuje do koloru znaku firmowego hotelu. W hotelach niskiej jakości stosuje się kolorystykę wyrazistą. W nowoczesnym hotelu, jakiego wnętrze jest zwrócone do młodego gościa, zazwyczaj jest wykorzystywany pomarańcz oraz czerwień.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,