Jakiego rodzaju rodzaje drzewa stosuje się do wykonywania drewnianych schodów?

Polska jest jednym z kluczowych producentów najlepszej jakości materiałów wykonanych z drewna w całej Europie. Nic zaskakującego, przecież drewno jest naszym dobrem narodowym, a jednocześnie niezwykle trwałym surowcem, który może nadawać ciepło niejednemu pomieszczeniu.
Z tego też powodu przy planowaniu budowy domu, warto wziąć po uwagę taki akurat materiał, kiedy przyjdzie chwila, kiedy będziemy rozstrzygać o tym, jakie chcielibyśmy posiadać w nim schody.

Należałoby mieć świadomość, że schody drewniane wytwarzane są zazwyczaj z jednego z takich gatunków drzew jak jesion czy buk. Należy także mieć w pamięci, że schody wyprodukowane z drewna posiadają wiele specyficznych cech, które odróżniają je od schodów, które zostały stworzone z innych materiałów. Przede wszystkim chodzi tu o trwałość takiego surowca. Jeżeli schody zostały wykonane z właściwego jakościowo drewna, to są w stanie wytrzymywać nawet wiele dziesiątków lat. Najbardziej sugerowane jest drewno dębowe, które określane jest jako w najwyższym stopniu luksusowe, a przez to najdroższe. Jest tak z tego powodu, że drewno dębowe jest bardzo twarde oraz niezwykle wytrzymałe na starcie.
Oświetlenie ogrodowe

Autor: Ikea
Źródło: Ikea
biurko lekarza

Źródło: pixabay.com
Osoba niepełnosprawna

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo niezłym gatunkiem drewna jest jesion. Jest to dosyć twarde, jednak zarazem dość elastyczne drzewo. Ciekawostką może być to, że jesion czarny jest nawet w większym stopniu wytrzymały na ścieranie niż dąb. Jesion występuje w 16 wersjach, więc jest z czego dokonywać wyboru.

Ciekawą alternatywą byłyby schody drewniane wykonane z drzewa orzecha włoskiego. Im jest ono starsze, tym jest ciemniejsze.

Czy ten wpis pochłonął Cię zupełnie? Jeśli tak, to przeczytaj także inny polecany serwis www (https://radochygospochy.pl/marki/viking), który posiada podobne fascynujące wiadomości.

Trzeba jednak pamiętać, że o drewno orzechowe należy pieczołowicie troszczyć się poprzez często wykonywane polerowanie.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,