Wnętrza naszych domów nie muszą być nudne, wystarczy w trakcie zakupów nie sugerować się wystrojem witryn sklepowych

Dom to szczególne miejsce – kojarzone jest przede wszystkim z rodziną i świętami spędzanymi w gronie krewnych. To właśnie tu mamy czuć się wspaniale. Dlatego tak dużo czasu poświęcamy na urządzanie mieszkalnych wnętrz, a realizacja nakreślonych pomysłów sprawia nam nieukrywaną radość.

Jedyną przeszkodą w osiągnięciu tak sformułowanych celów są pieniądze, gdyż za doskonałej jakości materiały lub sprzęty trzeba, niestety, sporo zapłacić. Pewnym rozwiązaniem może być nabycie kilku niebanalnych dodatków lub kupno jednego, ale drogiego i stylowego, a zarazem pasującego do wnętrz sprzętu. Poznajmy więc triki, dzięki którym domowe salony nabierają wyrazu.

mieszkanie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Listwy wykończeniowe są zakładane po to, żeby nasza mozaika dobrze się prezentowała, a w hurtowniach mamy teraz do wyboru mnóstwo rozmaitych wzorów, więc taki zakup nie będzie przysparzał kłopotów. Możemy jedynie żałować, że listwy nieczęsto stanowią przemyślany punkt na zakupowej liście. I tak zazwyczaj są one przez przypadek dobierane, co raczej nie wpływa pozytywnie na prezencję naszych pokoi. W hipermarketach budowlanych towar jest układany na regały zgodnie z wytycznymi merchandisingu, co w gruncie rzeczy oznacza, że listwy wykończeniowe są już kolorystycznie dobrane do paneli lub płytek – po prostu leżą tuż obok nich. A my w trakcie zakupów kierujemy się gustem handlowców, którzy zajmują się wykładaniem produktów. Tymczasem nie w każdym przypadku opłaca się iść utartą ścieżką. Listwy możemy zrobić na zamówienie, a wtedy podkreślą piękno wyposażonych przez nas wnętrz. A z racji tego, że liczy się także praktyczne podejście, to takie listwy powinny mieć specjalne frezowania na kable.

Jeżeli ktoś posiada więcej pieniędzy na koncie bankowym, to być może, że wyda je na niesztampowe drzwi. A mamy w tym momencie na myśli systemy przesuwne, dzięki którym robotnicy mogą zamontować nam specjalne skrzydła drzwiowe. Tych wcale nie trzeba otwierać na oścież, gdyż są przesuwane na prowadnicach (zobacz przykłady). A jeśli otwór na drzwi jest dość wąski, to można go poszerzyć i zamontować podwójne skrzydła – przyjaciele z pewnością docenią naszą inwencję twórczą. Systemy przesuwne (invado.pl/produkty/systemy-przesuwne) mają jednakże jedną wadę, która czasami może być także zaletą. Otóż, bywają mniej dźwiękoszczelne niż te tradycyjne drzwi i dlatego lepiej nie montować ich, przykładowo, w sypialni, gdyż w tym pomieszczeniu chcemy się relaksować i odizolować od wszelkich hałasów.