Bardzo ładne meble do pokoju

Meble kolonialne swój początek mają w angielskich posiadłościach zamorskich na terytorium między innymi Indii oraz Tajlandii. Koloniści, głównie oficerowie wojska i posiadacze plantacji, zamieszkujący tamte tereny, przywozili ze starego kontynentu meble, które niestety stosunkowo szybko ulegały zniszczeniu w tropikalnym klimacie.

Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark

Autor: Skagerak Denmark
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Aby przedłużyć ich żywotność, zachowując jednocześnie pierwotny wygląd, do produkcji mebli zaczęto używać drewno z lokalnych odmian drzew, takich jak palisander, mahoń czy teak. Meble tworzone były ręcznie, przez miejscowych rzemieślników, według oryginalnych wzorów. Aby zaadaptować wytwarzane meble do odmiennych warunków klimatycznych wyposażano je w regionalne rozwiązania, takie jameble http://emmi.pl/tka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała wolny przepływ powietrza. Pozwoliło to na stworzenie szerokiej gamy, zróżnicowanych stylistycznie mebli, które dostosowane były do eksploatacji w specyficznych warunkach atmosferycznych.

Tak zapoczątkowany został styl kolonialny, który łączy w sobie angielski design oraz lokalne odmiany drewna i elementy konstrukcyjne. Meble kolonialne charakteryzują się ciemną paletą kolorów wykorzystywanego do produkcji drewna oraz niedużą ilością zdobień. Ich wykończenie ma nawiązywać do historycznego pochodzenia, dlatego stosuje się liczne metody postarzające jak w tym przypadku Dzięki prostej formie nadają się do łączenia z meblami nowoczesnym, ale z uwagi na ich charakter i masywność najkorzystniej wyglądają w zabytkowych aranżacjach w sporych pomieszczeniach.

Meble kolonialne są wygodne i bardzo eleganckie a ich pielęgnacja nie jest specjalnie kłopotliwa, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je odrobiną wosku lub specjalnym środkiem nabłyszczającym. Po inne meble wysokiej klasy zapraszamy do