Alba jako najlepszy strój komunijny

Chociaż tegoroczny sezon na komunię raczej dobiegł już końca, bo komunie najczęściej odbywają się w maju, biznes komunijny nadal się kręci. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy w naszym kraju raczej nie żyło się zbyt bogato, komunia była zdecydowanie bardziej duchowym przeżyciem, aniżeli dziś.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Wtedy dzieci nie otrzymywały tylu prezentów na komunię, ile dziś.
A zamiast laptopów, smart fonów, czy tabletów, prezentem był łańcuszek ze złota, czy zegarek, który nosiło się potem przez długie lata. Obecnie priorytety zmieniły się nieco, ale pomimo tego, pewne rzeczy związane z komunią, pewne fakty pozostały takie same, pozostały niezmienne. Jakie to fakty?

Po pierwsze ubiór. Kiedyś dzieci przystępowały do Komunii Świętej, ubrane odświętnie. Najczęściej ubierano garnitury, dostojne sukienki, czy alby komunijne.

Aby uzyskać więcej informacji na prezentowany tutaj temat, odkryj także pozostałe ciekawe strony.

W tej kwestii zmieniło się do dzisiaj niewiele. Ludzie nadal ubierają dzieci w alby, by te wyglądały wyjątkowo odświętne. Jakiedobre strony ma ubieranie dzieci w alby, zamiast w sukienki, czy garnitury?

Autor: Superfoto.pl

Przede wszystkim wszystkie dzieci prezentują się identycznie. Nikt nie jest „lepszy”, czy „gorszy”, ponieważ wszyscy są tak samo ubrani. Wiadomo, że kiedy chłopcy pójdą w garniturach, a dziewczynki w sukienkach, na pewno jedne sukienki będą bardziej eleganckie, z wyższej półki, inni zaś nieco z niższej półki. Ponadto rzecz pójdzie jeszcze o garnitury. Chłopcy pochodzący z bogatszych rodzin, zapewne będą ubierać lepsze, bardziej ekskluzywne garnitury, a ci biedniejsi, ubiorą garnitury z drugiej ręki, bądź garnitury raczej kiepskich marek. Co najważniejsze, komunijne alby nie są drogie, a zazwyczaj wyglądają identycznie. Najczęściej krój alb w tym samym kościele nie zmienia się z roku na rok, dlatego zawsze można kupić albę z drugiej ręki. Przecież nikt się nie zorientuje kontynuuj czytanie na na komunię cieszą się ciągle dużą popularnością. Niektórzy rodzice kupują dzieciom nawet dwie, czy trzy alby, by wymigać się od codziennego prania podczas Białego Tygodnia, kiedy to dzieci uczęszczają codziennie na Mszę Świętą do kościoła. Pomimo wielu różnic, pomiędzy współczesnymi komuniami u różnych ludzi, o różnym statusie majątkowym, te alby mogą jedynie zjednoczyć wszystkich w kościele. Dzięki albom, wszystkie dzieci wyglądają identycznie, a to na pewno niesie wiele pozytywów (sprawdź informacje na ).