Skąd się wzięła tak ogromna popularność przecen i wyprzedaży, jak najczęściej będą one przebiegać

Kilka razy do roku zaczynający się sezon wyprzedaży sprawia, że w sklepach pojawiają się nagle tłumy. Moda na wyprzedaże dotarła do nas z krajów zachodnich gdzie cieszą się ogromną popularnością. Zresztą w pewnym sensie je wymusza prowadzona przez wiele sieci polityka, to znaczy sezonowość sprzedawanych towarów.

przecena

Autor: cheeseslave
Źródło: http://www.flickr.com
Kolekcje będą się zmieniać w zasadzie cztery razy w roku, i co kwartał trzeba zwolnić miejsce na półkach i w magazynach dla kolejnych produktów. Poza tym jeżeli nawet sklepy miałyby możliwość przechowywania produktów, jakie się nie sprzedały do kolejnego sezonu, to wcale nie jest powiedziane, że wówczas klienci by je kupili.

Mogłoby się bowiem okazać, że stopki męskie stałyby się trochę niemodne, pojawiłyby się nowsze wzory i koniec końców i tak konieczna by była obniżka cen. Dlatego też sklepom zdecydowanie bardziej będzie się opłacało posprzedawać wszystkie ubiegłoroczne suknie wieczorowe i zrobić miejsce na następne. Nie tylko nie trzeba się będzie bawić w sprawy magazynowe, ale też szybciej można będzie uwolnić pieniądze zainwestowane w towar – więcej informacji.

przecena

Źródło: freepik.com
Wyprzedaże mogą niekiedy sięgać i kilkudziesięciu procent, trudno się więc dziwić, że cieszą się takim wzięciem u kupujących. Jest nawet sporo osób, które będą się ubierać jedynie w taki sposób, chociaż wymagać to będzie jednak sporego zaangażowania. Sporo sklepów prowadzi bowiem politykę stopniowego zmniejszania cen. Przez jakiś czas po wprowadzeniu nowej kolekcji buty męskie rozmiar 41 mają cenę katalogową, i powinny znaleźć pewną ilość chętnych – buty męskie rozmiar 41.

Pod koniec danego sezonu zaczną się pojawiać niewielkie obniżki, lecz nie powinny one przekroczyć kilkunastu procent. Z takimi cenami sandały dziecięce 35 utrzymują się przez kolejny okres czasu i dopiero na sam koniec ceny osiągną minimalny pułap. Cały ten etap będzie się przeciągał na parę tygodni, a przez ten czas sklep będzie odwiedzany przez coraz większą ilość klientów. Może się wtedy okazać, że najatrakcyjniejsze produkty nawet nie dostaną szans na doczekanie do końca przecen, bo zwyczajnie wcześniej zostaną w całości wykupione.