Co ciekawego proponują Indie firmo, które chcą prowadzić import różnych produktów z tego państwa.

Azjatyckie kraje od dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych biznesmenów. Niepodzielnie królują tutaj Chiny, będąc światowym producentem chyba wszystkich produktów. Po piętach zaczęły im deptać inne kraje tamtego regionu, to znaczy Korea albo Wietnam, oferujące przede wszystkim tanią siłę roboczą, ale także nowoczesne technologie. Jednak pośród rozmów biznesowych wyjątkowo rzadko pojawia się nazwa Indie, a przecież jest to kraj mający olbrzymi potencjał.

produkty z indii

Autor: bluelotus92
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie nie ma zbyt wielu fabryk zachodnich koncernów, lecz w zamian Indie oferują wiele produktów, jakich kupić się nie da w olbrzymich Chinach. Na przykład są to produkty żywnościowe, w tym sporo przypraw rosnących właśnie w tym kraju, ale także nowoczesne technologie przemysłowe i maszyny. Wiele osób może zapewne zdziwić fakt, że Indie bardzo umacniają swoją pozycję na rynku nowoczesnych technologii. Informatyka coraz bardziej jest opanowana przez inżynierów z Indii, coraz mocniejszą pozycję Indie mają także w sektorze usług outsourcingowych – szczegóły oferty. Jak widać po statystykach, firmy z naszego kraju kupują w Indiach przede wszystkim wyroby chemiczne, tekstylia, obuwie, oraz przyprawy i herbatę. Na przykład cztery lata temu wymiana handlowa była na poziomie dwóch miliardów dolarów, z których siedemdziesiąt procent stanowił import różnych produktów.

indyjska herbata

Źródło: pixabay

Bardzo duży udział w całości handlowej wymiany miała i ma w dalszym ciągu herbata.

Sprawdź ten odsyłacz i przeczytaj więcej wskazówek tutaj (https://www.poldannet.pl/pl) dotyczących rozważanej w tym wpisie kwestii. Te rady na pewno też na długi czas pozostaną w Twej pamięci.

Indie to największy producent herbaty na świecie, oferując ją w ogromnej ilości gatunków i odmian. Zdecydowana większość herbat dostępnych w naszych sklepach właśnie pochodzi z plantacji w Indiach, podobnie jest zresztą z popularnymi przyprawami. Stosowana chyba w większości kuchni curry pochodzi także z tego kraju, a go jej wytworzenia używa się tamtejsze zioła i przyprawy. Jak twierdzą osoby znające temat, import towarów z Indii może bardzo się opłacać, ale trzeba się za to właściwie zabrać. Więcej tutaj: Importuj z Nami. Kraj ten znacznie różni się kulturowo od Polski, z tego też powodu robiąc interesy z indyjskimi firmami należy pamiętać o tym wszystkim.