Wielokondygnacyjne systemy magazynowe

Niezwykle praktycznym i wielokrotnie powiększającym przestrzeń użytkową magazynu są wielopoziomowe systemy magazynowe. Do zabudowy stosuje się standardowe regały paletowe lub półkowe. Wykorzystanie potencjału tych regałów z możnością rozbudowy wielopoziomowej w znacznym stopniu powiększa nam przestrzeń magazynu, a trwała i solidna struktura gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Używając wielopoziomowe systemy magazynowe należy wyposażyć się w stosowne maszyny do transportu.

Oprócz wózków widłowych niezbędnych w każdym magazynie należy wyposażyć się w dźwigniki pionowe, które są pomocne w transporcie artykułów na wyższe kondygnacje. Wznosząc takie szkielety wypada mieć także na względzie bezpieczeństwo pracowników magazynowych. Na wyższych poziomach struktur, na wysokości kolan i rąk zainstalowane są barierki, a na dodatek cokoły metalowe. Surowiec z jakiego skonstruowane są podłogi i półki wybierany jest odrębnie w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Na posadzki możemy użyć antypoślizgowe płyty paździerzowe lub stalowe kraty, na półki można spożytkować siatkę półkową, płyty wiórowe, panele stalowe.

Wielopoziomowe systemy magazynowe posiadają wykorzystanie w hurtowniach, fabrykach przemysłowych, składach. Walorem półek wielopoziomowych jest prostota montażu i zdemontowania. Wykonane z wysokiego gatunku surowca i ochronione przed rdzą posiadają niemal bezgraniczny czas eksploatacji. Ażeby przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi piętrami niezbędne są stopnie sporządzone z odpowiednich kątowników, kratownic i barierki. W pomieszczeniach, gdzie zamontowano wielopoziomowe systemy magazynowe musi być dodatkowy system doświetleniowy.

Profile stosowane do budowy regałów przystosowane są do przeciągnięcia przewodów i rur plastikowych. Wielopoziomowe systemy – afg.poznan.pl/oferta/systemy-przewietrzania-230vac/35/cp-03-centrala-przewietrzania-23 – magazynowe posiadają same atuty: przechowywany materiał nie jest narażony na zniszczenie, przestrzeń magazynowa jest maksymalnie wykorzystana, w razie potrzeby możemy dodać poziom, bezproblemowa kontrola stanu magazynowego, prosty dostęp do każdego towaru.