Jak pielęgnować wełniane ubrania?

W sezonie zimowym, gdy pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, nieodłączną częścią naszej garderoby stają się grube sweterki oraz golfy, ale też ciepłe dzianina sukienki. Wyjątkowo często wybieramy te wykonane z wełny, dlatego że gwarantują nam komfort i skutecznie ochraniają przed zimnem. Poniżej przedstawiamy parę niesłychanie przydatnych wskazówek dotyczących ich odpowiedniej pielęgnacji, jaka spowoduje, że będziemy mogły radować się nimi wyjątkowo długo.

sweter, wełna

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com
Dziergane na drutach wełniane sweterki a także sweterki rozpinane powinny przed odłożeniem do szafy być starannie złożone. W środku szafy dobrze jest umieścić torebeczkę z lawendą albo kulki cedrowe, które skutecznie odstraszą mole. Wełna parzona powinna być prasowana w niskiej temperaturze. Najodpowiedniej, ażeby by http://www.lamalama.pl/tna- – .. Chcąc szybko odświeżyć wełniane rzeczy, starczy je powiesić w łazience, w czasie brania prysznica — wilgotność zlikwiduje zagniecenia materiału. Odświeżanie wełnianych rzeczy i usuwanie z nich zagnieceń gwarantują też odpowiednie programy parowe, osiągalne w narzędziach pralniczych. Wełna gotowana powinna być suszona na płasko. Trzeba delikatnie odcisnąć z niej wodę-wełna gotowana. Odzie?wełna gotowanarzykładu płaszcze, powinniśmy wieszać na wyściełanych wieszaczkach. Swetry z moheru czy angory możesz zamrozić na noc w zamkniętej na zamek błyskawiczny torbie na ubrania — pomoże to zapobiegać „gubieniu” kosmyków.

sweter, wełna, kobieta

Źródło: pixabay.com
Co uczynić, aby zachować jak najdłużej puszystość, trwałość oraz kształt wełnianego swetra? Kluczem do powodzenia będzie odpowiedni dobór programu w pralce a także umiejętne suszenie wełnianej kreacji. Wełnę z sukcesem możemy prać w pralce pod warunkiem, iż wybierzemy odpowiedni jej model. Istotne jest, by posiadała ona odpowiednie programy do prania wełny albo do prania ręcznego. Detergent z dodatkiem lanoliny pozwoli ocalić na dłużej puszystość sweterka. Wełniane rzeczy można suszyć w przystosowanych do tego suszarkach lub rozłożone na płasko. Ważne jest to, ażeby korzystać tylko z suszarek mechanicznych, jakie gwarantują bezpieczne suszenie tego typu tkanin. Wybierając opcję ręcznego suszenia, wskazane jest usunąć nadmiar wody za pomocą ręcznika. Odzież wełnianą prasujemy w małej temperaturze, najodpowiedniej kiedy jest jeszcze troszeczkę wilgotna. Zaawansowane pralki, wyekwipowane w program do prania wełny, minimalizują konieczność prasowania. Dowiedz się więcej:

lamalama.pl/uslugi.html