Ozdób swą kuchnię z wykorzystaniem estetycznych wzorów na płytkach, dzięki nim nabierze charakteru

Każdy człowiek pragnie, aby zajmowany lokal mieszkalny został pięknie urządzony, wyposażony w dobrej klasy elementy i meble. Sporo uwagi trzeba poświęcić także wyborowi ozdób, ponieważ to właśnie one decydują o indywidualnym charakterze pomieszczenia. Czasem dzieje się tak, że jeden niewielki szczegół odmienia całe pomieszczenie i sprawia, że prezentuje się ono jeszcze ładniej. Kuchnia jako serce domu potrzebuje więcej uwagi przy urządzaniu oraz zdobieniu.

Płytki na ścianach – czy to nie okaże się przeżytkiem?

kuchnia, wystrój

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjęło się powszechnie, że w kuchniach na ścianach układa się płytki, zazwyczaj zapełnia się nimi przestrzeń między szafkami dolnymi a górnymi, jak również zdobi ścianę w pobliżu innych strategicznych elementów wyposażenia, jak lodówka, zlew bądź kuchenka. Jednakże wiele osób waha się, czy kafelki nie są już przeżytkiem. Faktycznie, w ostatnich latach ukazały się zupełnie nowe ewentualności pokrywania ścian. Z powodzeniem stosuje się przy tym szkło lub gustowne, nowoczesne fototapety, niemniej nie znaczy to, że kafelki nie są modne. Wręcz przeciwnie: w sprzedaży pojawiają się coraz to świeższe wzory pięknych kafelków, można zamówić też ręcznie robione kafelki artystyczne- możesz je zobaczyć tutaj: poznaj ofertę.

A kafelki uzupełnij dekorami

W sytuacji, gdy zdecydujemy się na zastosowanie kafelków – czy to w swej kuchni czy w łazience – warto uzupełnić je ładnymi dekorami ceramicznymi. Dekory ceramiczne to niewielkie płytki lub kafelki, które prezentują jakiś ładny obrazek, wzorek albo motyw dopasowany kolorystycznie do kolekcji wybranych kafelków- przykładowe wzornictwo do zobaczenia tutaj: rodzaje dekorów. Zazwyczaj producenci płytek proponują całe kolekcje, a w nich znajduje się parę typów dekorów oraz listw dekoracyjnych do płytek.

Jeśli musisz skontrolować prawdziwość informacji znajdujących się w tym materiale, to kliknij tu oraz zweryfikuj info u źródła a uzyskasz stuprocentową pewność w takiej sprawie.

Dzięki temu calutki projekt zastosowanych kafelków robi się pełny oraz dopracowany, zatem wygląda naprawdę cudownie.

Dobierz kolorystycznie albo tematycznie

kuchnia, mieszkanie, wystrój

Autor: Cameleo
Źródło: Cameleo
Katalog glazura kuchennej oraz łazienkowej jest tak rozległy oraz wspaniały, że każdy klient zakupi bez problemu idealne płytki dla siebie. Ich wygląd można dobrać do tonacji ścian, szafek czy wyposażenia wnętrza albo postawić na tematyczne motywy i na przykład decydować się na kuchnię zaprojektowaną w stylu prowansalskim oraz dekorowaną rysunkiem lawendy na dekorze. Możliwości okazują się rzeczywiście nieograniczone, więc można pozwolić ponieść się fantazji.