Czy są jakieś sposoby na uratowanie wiekowych już podłóg w starym budownictwie? Czy warto je od razu zmieniać na nowe?

Kupienie domu to ważna decyzja. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni oraz z nadzieją podchodzimy to tego przedsięwzięcia, z kolejnej strony musimy nastawić się na sporo pracy. Szczególnie jak zakupiliśmy taki dom, który wymaga trochę remontów. Ażeby przyśpieszyć trochę pracę jak również obniżyć koszty wiążące się z doprowadzeniem wszystkiego do stanu takiego, który da nam możliwość wprowadzenia się warto część rzeczy poddać renowacji.

Szczególnie w przypadku podłóg może się to okazać tańsze niż zrywanie starych i kładzenie nowych. W jaki sposób zatem zająć się renowacją podłóg zrobionych z często spotykanych w starszych domach surowców?

renowacja podłogi

Autor: Serendigity
Źródło: www.flickr.com

Czasem w przedpokoju dużych domostw można natrafić na podłogę wykonaną z lastryko. Po długim okresie użytkowania podłoga zrobiona z surowca imitującego granit na pewno nie przedstawia się dobrze. Będzie nas korciło by się jej pozbyć, ale trzeba wiedzieć, iż renowacja lastryko daje wspaniałe efekty. Będziemy zadowoleni z efektu końcowego. Warto znaleźć firmę, jaka wykona szlifowanie lastryko . W konsekwencji dostaniemy podłogę o pięknej, błyszczącej powierzchni, która posłuży nam na długo. Musimy bowiem mieć świadomość tego, że posadzki takie są niesamowicie wytrzymałe przez to także ekonomiczne.

Kolejnym typem podłogi często spotykanej w starszych budynkach jest drewniany parkiet. Żeby czasami nie przyszło nam na myśl zrywać go oraz zmieniać na sztuczne panele ze sklepu budowlanego. Jeśli drewno jest w dobrym stanie, nie zostało bardzo uszkodzone przez owady mieszkające w drewnie, to nie ma potrzeby pozbywać się tego typu podłóg. http://www.kamyczek.eu

cyklinowanie

Autor: Kopp
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Nawet jeśli część klepek jest dosyć poniszczona to możemy wymienić je i dobarwić barwnikiem pod kolor reszty parkietu. Zmienione deski nie będą się wtedy tak wyróżniały. Należy wiedzieć, iż odtworzenie tego typu podłogi w całości z nowego drewna kosztowałoby nas bardzo dużo pieniędzy, znacznie więcej aniżeli odnowienie wysłużonej podłogi – tutaj: http://kamyczek.eu/o-firmie/tutaj: . Musimy znaleźć firmę, jaka zajmuje się cyklinowaniem drewnianych parkietów. Można także samemu zapłacić za wynajęcie maszyny do cyklinowania i spróbować swoich sił. Wyszlifowana oraz ładnie polakierowana podłoga będzie wyglądała całkiem jak nowa.