Komu należy się pomoc Mieszkanie dla Młodych?

Projekt MDM to sposób, by młodzi ludzie mieli łatwiejszy start w dorosłe życie. Ten rządowy program wsparcia osób, rozpoczynających swoją drogę do posiadania własnościowego mieszkania, ma za zadanie pomoc w kupnie mieszkania, które dla młodych osób często jest wizją daleką lub nieosiągalną. MDM działający jako program rządowy od stycznia roku 2014, posiada pewne ograniczenia. Nie jest gwarantowany dla każdego i nie dotyczy kupna każdego mieszkania. Aby sprawdzić, czy można z niego skorzystać, najłatwiej odwiedzić stronę internetową programu, na której znajdziemy wszelkie najważniejsze obwarowania i informacje.

dofinansowanie na zakup mieszkania

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Program pomocowy skierowany jest do osób, które nie przekroczyły jeszcze 35 roku życia. Kiedy o dofinansowanie MDM wnioskuje para będąca w związku małżeńskim, pod uwagę bierze się wiek młodszego małżonka.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś naprawdę bardzo przydatnego, sprawdź treść (https://www.zawiesiawroclaw.pl/category/haki) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Każde miasto posiada wskaźnik, za pomocą którego określa się na jakim poziomie ma kształtować się cena mieszkania, które zostanie zakupione z pomocą programu. Aby skorzystać z programu, należy również wykazać, że kupowane mieszkanie jest pierwszym, a wcześniej ani teraz, uczestnik programu MDM nie posiada mieszkania na własność, ani nie jest jego współwłaścicielem. Program MDM wprowadza także ułatwienia dla osób, które mają 3 bądź więcej dzieci. W tym przypadku znoszone jest kryterium wieku. Dofinansowanie, na jakie mogą liczyć osoby biorące udział w programie MDM, przyznawane jest w sytuacji, gdy wartość kredytu to min. 50 procent wartości mieszkania, a jego spłacanie rozłożone jest przynajmniej na okres 15 lat. Działanie programu przewidziane jest na okres 5 lat, ale posiada także ograniczenia i limity, dlatego decydując się na przystąpienie do programu MDM, nie należy zbyt długo zwlekać – zobacz czy możesz kupić mieszkanie w korzystnej cenie.

puste mieszaknie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Limity te mają też charakter roczny, co oznacza, iż z końcem roku może być trudno zyskać dofinansowanie MDM. Dopłata w ramach MDM dotyczy mieszkań, gdzie powierzchnia nie przekracza 75 m2, w przypadku rodzin z trojgiem lub więcej dzieci, ten metraż to 85 m2. Istotną wiadomością jest również to, że kryterium dzietności, dotyczy zarówno biologicznych dzieci, jak również przysposobionych. (mieszkania Gdańsk centrum) Dopłata w przypadku metrażu podstawowego dotyczy tylko 50 m2, w sytuacji rodzin wielodzietnych – 65 m2. Istotne jest także to, iż dotyczy ona tylko lokalu, nie obejmując balkonów, tarasów i tym podobnych.