Jak zachować porządek w salonie z kominkiem?

Posiadanie domu z ogrodem ma swe atuty. Ogród jest głównym zaletą dla kogoś kto się przeprowadził z mieszkania w bloku do własnego domu. Dotąd chcąc sobie wypocząć pośród przyrody, musiał taki ktoś wybrać się do miejskiego parku zahaczając o kafejkę nieopodal. Moja ulubiona to ta, w której znajduje się kominek. Zawsze zastanawiało mnie w jaki sposób utrzymuje się porządek w takowym pomieszczeniu. Minęło troszkę czasu i sam stanąłem przed tym problemem.

kliknij i zobacz

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska

Pobudowanie takiego kominka to jeszcze nic, choć już samo to nie jest sprawą całkiem prostą, ponieważ mamy do wyboru kilka możliwości; zwyczajny kominek przy którym można napić się ulubionego wina bądź inny typ kominka jaki nie tylko sprawi że będzie nam przyjemnie ale ogrzeje cały budynek. Jak w przypadku każdego sposobu ogrzewania opartego na spalaniu jakiegoś opału powstają popiły, trzeba zatem w jakiś sposób kominek czyścić. Jest to wyjątkowo kłopotliwe w wypadku gdy kominek mamy zamontowany w reprezentacyjnym pokoju.

Po czyszczeniu kominka może się okazać konieczne generalne sprzątanie (zobacz ranking firm sprzątających) w pokoju w którym znajduje się kominek. Jest jednakże na to rada, starczy kupić w hipermarkecie dla majsterkowiczów tzw. odkurzacz kominkowy. To sprytne narzędzie wyposażone zazwyczaj w zaawansowane filtry. Dobrze gdyby były to podwójne filtry, ponieważ wtenczas nasz pokój jest odpowiednio zabezpieczony przed pyłem oraz sadzą.

Doskonały odkurzacz do popiołu powinien mieć długą rurkę tak, aby można było bez trudu dostać się do kanału kominowego. Oczyszczanie kominka jest nie jedynie kwestią estetyki ale przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa a także przepisów prawnych. Odkurzacz kominkowy może oczywiście być spożytkowany również w ogródku, dla przykładu do usuwania z podjazdu liści lub pozostałych drobnych zanieczyszczeń. Przyda się również w garażu każdemu majsterkowiczowi. Prawdopodobnie żona posiadacza wspomnianego urządzenia będzie usatysfakcjonowana. Przykłady takich urządzeń prezentuje Kaminer.

Należy jednak pamiętać żeby popiół który chcemy wyeliminować nie był zbyt gorący, może to bowiem uszkodzić odkurzacz do popiołu. Jest on przeznaczony do sprzątania popiołu w temperaturze do dwustu stopni Celsjusza. Przyda się on także gdy będziemy musieli wyeliminować resztki trawy po koszeniu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,