Jaka osłona okna do toalety?

Osłony okien służą głównie dwóm celom. Mają chronić aranżację przed nadmiarem słońca, jak i również chronić prywatność użytkowników budynku. W przypadku rolet zamontowanych w łazience, kwestia prywatności wysuwa się zdecydowanie na pierwszy plan. Jakby nie patrzeć, nikt nie chce, by sąsiad obserwował go podczas kąpieli. Jaką osłonę okna jednak wybrać, by dobrze nam służyła?

Okno w łazience

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Już na starcie powinniśmy wziąć pod uwagę to, jaki typ tkaniny musi mieć roleta. Nie wszystkie tkaniny nadają się tak samo. Dlaczego? Przyczyną jest to, że w toalecie panuje szczególnie duża wilgoć i nie każda tkanina jest w stanie znieść takie środowisko. Część tkanin może zmieniać formę albo zachodzić pleśnią. W takiej sytuacji roleta szybko utraciłaby zalety estetyczne i praktyczne. Więcej łazienkowych inspiracji możesz zobaczyć na loving it (więcej zobaczysz na loving it).

Rolety okienne

Autor: Shilpa Arch
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o wysoki poziom zawilgocenia powietrza najlepiej sprawdzają się tkaniny z tworzyw sztucznych, na przykład poliester. W sprzedaży dostępne są osłony okna wykonane jedynie z poliestru. To materiał, który nasiąka cieczą, ale również wyjątkowo efektywnie ją oddaje. Z tego powodu z poliestru robi się np. stroje dla sportowców. Co więcej, tworzywo sztuczne nie jest podatne na deformację pod wpływem wody, więc roleta zatrzyma dobrą kondycję na długo.

Musimy się również zastanowić nad grubością tkaniny, warto jednak dodać, że w tej kwestii wiele zależy od indywidualnych preferencji. W sklepach znajdziemy osłony okna, które zasłonią nas w stu procentach albo cienkie materiały, które przepuszczają w pewnym stopniu światło.

Czy zdziwił Cię opublikowany tutaj tekst? Żeby poznać temat kliknij tu i poznaj więcej szczegółów (https://radochygospochy.pl/dom/meble/zestawy-stoly-i-krzesla) – z pewnością będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Wówczas potencjalna osoba przechodząca obok okna będzie mogła dostrzec cień osoby za roletą, gdy włączymy światło w łazience. Jeżeli nam to przeszkadza, bardziej opłaca się kupić osłonę o większej gramaturze.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,