Loft – jakim sposobem go odpowiednio umeblować?

Lofty są aktualnie coraz bardziej popularne. Wielu ludzi ceni sobie przestrzeń, jaką dają, gdyż loft to zwykle budynek pofabryczny, w jakim znajduje się aktualnie biuro albo mieszkanie. Najważniejsze to odpowiednio wyposażyć takie miejsce, aby doskonale się w nim czuć. W jaki sposób to zrobić?

mieszkanie w lofcie

Autor: Sam Sherratt
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy kupić meble (zobacz ofertę ), loft narzuca bezwzględną stylistykę, do której powinniśmy się dopasować. Chodzi tutaj przede wszystkim o meble zrobione ze szkła albo ze stali, które wyglądają nietradycyjnie. Jeżeli nie przepadamy za niniejszymi tworzywami, sprawdzą się także naturalne surowce, np. drewno. Meble nie mogą zabierać dużo przestrzeni, jaka w takim mieszkaniu jest najważniejsza. Musi być przestronnie, zaś rezultat ten spotęguje odpowiednie oświetlenie. Lampy powinny dawać jasne światło, natomiast ściany nie być za ciemne. Dobrze jest postawić na neutralne barwy, z kolei idealna podłoga to parkiet z desek. Na pewno rewelacyjnie się spisze, a także będzie stosownie wyglądać, przekonaj się przeglądając gotowe projekty na portalach internetowych.

mieszkanie w przytulnym lofcie

Autor: Paul Lucas
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej ważne jest same wykończenie loftu, gdyż – mimo iż ma być surowe – to też staranne – porównaj w tym miejscu – antresola Warszawa.

Intryguje Cię, co to są moje źródła (http://www.homeplaner.pl/pakiety/)? Jeżeli tak, to powinieneś wejść w poniższy link i pod nim znajdziesz wiele frapujących informacji na ten temat.

Kable najlepiej jest puścić po ścianach, ale nie zapominajmy ich zabezpieczyć oraz równo umocować, tak, by nie były splątane, gdyż to na pewno nie będzie dekoracyjnie się prezentować. Doskonałym pomysłem jest także zrobienie w lofcie antresoli. Antresola pozwoli pozyskać dodatkową przestrzeń, jaką możemy dobrze wykorzystać i również rewelacyjnie zaaranżować. Tutaj najistotniejsze są schody na antresolę, jakie mogą nawet stanowić ciekawy dodatek do aranżacji, szczególnie, jeśli wybierzmy np. ich niespotykany kształt. Na antresoli można urządzić sypialnię lub biuro, ponieważ z dołu będzie widać tylko jej fragment, za to z góry będziemy mieć wspaniały widok.

Czytaj też: meble Wioleks

Jeśli i ty jesteś wielbicielem loftów, teraz już orientujesz się, w jaki sposób je właściwie urządzić, by były ciekawe i miło się w nich mieszkało. Loft można stworzyć nawet w zwykłym bloku, trzeba tylko zburzyć kilka ścian i zatroszczyć się o właściwą stylistykę, a będziemy mieć mieszkanie ze swoich snów. Nie zapominajmy, iż w tego typu obiektach im mniej dodatków, tym lepiej, gdyż najważniejsza jest przestrzeń, której nic nie może zmącić ani przytłumić.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,