Gdzie można użyć tego typu surowiec konstrukcyjny jak sklejka modelarska?

Nie od dziś wiadomo, że tego typu surowiec jak sklejka ma obszerne zastosowanie w różnorodnych branżach. Często wykorzystywana jest sklejka, jaką wykorzystuje się w lotnictwie, choćby przy konstruowaniu szybowców.

Tego typu sklejka modelarska należy do najlepszych gatunkowo produktów, ponieważ wyróżnia się bardzo dużą jakością, dokładnością wykonania oraz odpornością.
Sklejka jest to materiał, jaki produkuje się klejąc cienkie warstwy drzewa. W przypadku sklejki lotniczej, prawie zawsze wytwarza się ją z brzozy oraz przy zastosowaniu wodoodpornego kleju. Tego typu wodoodporna sklejka lotnicza mogłaby posiadać nawet zaledwie 0,4mm grubości, a być złożona z aż 3 warstw. Należy jednak dodać, że obecnie wykonuje się z niej głównie części o mniejszym znaczeniu, jeżeli chodzi o taką konstrukcję. Alternatywnie stosuje się ją przy remontach starszych szybowców lub w modelarstwie. Ważną cechą takiej sklejki jest fakt, że posiada ona jednolitą pod względem kolorystyki, jasną powierzchnię.
pokój dziecka

Autor: TORLYS
Źródło: TORLYS
Tego typu sklejka jest także bardzo wytrzymała na różnorodnego rodzaju uszkodzenia czy odkształcenia. Do tworzenia sklejki lotniczej stosuje się żywicę fenolową, jaka posiada dużą wytrzymałość na działanie wody o wysokiej i niskiej temperaturze, a także na różnego typu warunki atmosferyczne. Tego typu wodoodporna sklejka lotnicza jest produkowana przez zakłady, jakie mają specjalistyczną prasę. Przykładowo sklejka z forniru może być złożona z trzech części o grubości np.

Jeżeli pragniesz być na bieżąco w tym zagadnieniu, to spodoba Ci się aktualna publikacja (http://www.tanieoswietlenie.pl/). Poczytasz o niej pod podkreślonym poniżej linkiem. A jeśli będziesz posiadał wątpliwości, chętnie na nie zareagujemy!

0,75 mm oraz kosztować zaLEDwie paręnaście złotych za 1 metr kwadratowy.

Dla porównania sklejka wyprodukowana z brzozy lotniczej może kosztować nawet paręnaście razy więcej. Sklepy, jakie posiadają w swojej ofercie taką sklejkę, często oferują ją po prostu przez internet.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,