Kuchnia tradycyjna czy minimalistyczna?

Z chwilą gdy stała się domowym centrum dowodzenia, w kuchni potrzebne jest miejsce, także na popołudniową herbatę, odrabianie lekcji, pracę, pogawędki i rodzinne .
Możemy tu nie tylko gotować, ale i miło spędzać czas. Nawet jeżeli nie jest przytulna w starym stylu, a minimalistyczna i biała jak laboratorium. Ponieważ w kuchni sterylność i perfekcja nie są najważniejsze! Dom odbieramy całkiem inaczej, gdy nie kojarzy się ona tylko z obowiązkami i wydawaniem posiłków.

kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Designerzy sprytnie poradzili sobie nawet z telewizorem, gdyż dotychczas między garnkami nie było na niego miejsca. Idealnym konceptem okazał się odpowiedni panel pod sprzęt rtv, który oczywiście pasuje do mebli. Co więcej! Firmy poszły jeszcze dalej, proponując witryny na książki. Dzięki temu kuchnia łagodnie „przechodzi” w salon.

To w kuchni najczęściej gromadzi się dobra energia, troska o drugiego człowieka, zapach i przyjazna atmosfera. Ale kuchnia to także meble, które w głównej mierze nadają jej charakteru. Który więc styl wybrać?
Kuchnia tradycyjna tudzież rustykalna to klimat domowy i przytulny. Atmosferę tworzą drewniane szafki, jako materiał (meble tapicerowane sklep internetowy) naturalny a także przedmioty, które mają swoją historię oraz towarzyszące rodzinie na przestrzeni lat. W takim wnętrzu nawet czas wolniej umyka i z pewnością poświęcimy chwilę na zakosztowanie przysmaków domowej kuchni (czytaj tu na studio-adamo.pl).

kuchnia

Autor: Mebel RUST
Źródło: Mebel RUST

Jeśli jednak preferujemy kuchnie bardziej idące z duchem czasu rozwiązania, czujemy się przytłoczeni ilością bibelotów i dodatków, wybierzmy kuchnie w jak najprostszej formie. Kuchnia w tym stylu wydaje się większa więc jest to odpowiednie rozwiązanie dla mniejszych wnętrz.

Najbardziej istotną zaletą mebli dla nas zaprojektowanych, jest możliwość ukrycia sprzętów gabarytowych (np. lodówek) i urządzeń używanych w gospodarstwie domowym. Takich perspektyw nie dają nam standardowe zestawy mebli. Musimy zdać sobie sprawę z tego jednak, że inwestycja w kuchnię na wymiar jest sporym kosztem, wskutek czego pośpiech może być złym doradcą.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,