Klasyczne dodatki do przedpokoju

Planując aranżację mieszkania, nie możemy zapomnieć o przedpokoju. Jest to pokój niedoceniany, w którym domownicy nie spędzają zbyt wiele czasu. Jednak to tutaj witamy i żegnamy odwiedzających nas gości. Klasycznie dodatki mogą z powodzeniem ożywić to pomieszczenie i nadać mu całkiem przytulny charakter.

meble w przedpokoju

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com
Meble w przedpokoju

Tradycyjnie w przedpokoju nie ustawia się zbyt wielu mebli – zwykle kupujemy szafę na buty i okrycia wierzchnie. Na ścianie wieszamy wieszak oraz lustro, w którym będziemy mogli przejrzeć się przed wyjściem z domu. Zapominamy, że designerskie meble dodadzą atrakcyjności temu pomieszczeniu. Np. stylowa komoda (zobacz komoda drewniana do salonu) ustawiona tuż obok drzwi będzie stanowiła świetny element dekoracyjny. W sklepach meblowych warto poszukać wyszukanych taboretów, które ułatwią ubieranie butów. W rogu pokoju możemy zaplanować miejsce na małym okrągły stoliczek. Na nim można postawić wazon z bukietem świeżych kwiatów.

Więcej inspiracji –

Dekoracje na ścianach

Przedpokój nie musi być pomieszczeniem z pustymi, śnieżnobiałymi ścianami. Wybierz farbę w kolorze, który lubisz. Następnie pomyśl o efektownych elementach dekoracyjnych. Obrazy i fotografie będą świetnym pomysłem, ale nie zapominaj o klasycznych dekoracjach. Zegar wahadłowy to dodatek, który ceniły nasze babcie i nasi dziadkowie (zobacz – ). Wybierając nowoczesny zegar nie będziesz musiał martwić się o jego codzienne nakręcanie – większość tego typu urządzeń wyposażonych jest mechanizm zasilany prądem. W ten sposób połączysz klasykę z nowoczesnością.

aranżacja przedpokoju

Autor: KairosPhotography
Źródło: http://www.flickr.com
Przestrzeń dla drobiazgów

Przedpokój bardzo często służy także do przechowywania rzeczy, które zabieramy przed wyjściem z domu. Należy zadbać o ich organizację. Na ścianie powieś mały wieszaczek, na którym będziesz trzymać klucze. W rogu postaw stojak na parasole. Szale, rękawiczki, czapki i kapelusze trzymaj na półeczce zawieszonej nad taboretem służącym do ubierania butów. Jeśli mieszkasz z psiakiem, do ściany przymocuj haczyk, na którym zawiesić smycz lub szelki.