Czy opłaca się zamawiać produkty bezpośrednio u chińskich dostawców za pośrednictwem stron aukcyjnych? Jakie są plusy oraz minusy?

Kupowanie w Chinach to coraz bardziej popularna forma robienia zakupów przez internet. Jeszcze jakiś czas temu tego typu forma transakcji była dla niektórych czymś trudnym do wyobrażenia, a dzisiaj to niemal już codzienność. Obecnie bowiem kupowanie różnych rzeczy w Azji przypomina kupowanie na naszych popularnych serwisach aukcyjnych.

kontenery, transport

Źródło: http://sxc.hu/
Samo zamawianie nie zabiera więcej czasu, oprócz tego nie musimy znać nawet języka lokalnego ażeby móc takiej transakcji dokonać. Z łatwością mając kartę płatniczą najlepiej od konta walutowego w dolarach by nie ponosić dodatkowych opłat za przewalutowanie, jak również mogąc pochwalić się podstawową znajomością angielskiego będzie można spokojnie robić zakupy w Chinach. Jak przedstawia się to z bliska oraz jakie są plusy i minusy?

Zazwyczaj kiedy szukamy konkretnego produktu do kupienia przeglądamy różnego rodzaju rodzime strony w internecie poszukując najlepszej pod względem ceny oferty. Natomiast może warto zwiększyć zakres takich poszukiwań i sprawdzić towar bezpośrednio u producenta. Przecież większość rzeczy produkowanych jest w Chinach. Można w taki sposób oszczędzić całkiem dużo. Jak interesują nas przesyłki z Chin należy sprawdzić dostępność i ceny takich artykułów na jednym z serwisów w sieci – .

Istnieje kilka takich, które są specjalnie przeznaczone dla klientów międzynarodowych i na nich z pewnością najprościej się zamawia. Kupowanie różnego rodzaju artykułów z Azji jest korzystne dlatego, że ceny artykułów są z reguły niższe, łatwo można również znaleźć tego typu oferty, gdzie przesyłka jest darmowa, co dodatkowo pozwala oszczędzić. Wiadomo, iż bardziej opłaca się zamówić większą ilość towaru. Nie chodzi od razu o to ażeby zamawiać całe kontenery z Chin (transport kontenerów), lecz niektóre, szczególnie małe produkty właśnie dostępne są w ilościach prawie hurtowych więc lepiej będzie robić takie zamówienia wspólnie z inną zainteresowaną danym produktem osobą.

kontenery, towary, ładunek

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz niskich cen towarów oraz często darmowej przesyłki, ważne jest również to, iż w dostarczonych paczkach często występują różne gratisy. Jest to przyjemny dodatek, za jaki nie trzeba płacić.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, to kliknij tu, w serwisie rabalux lampy, który w tamtym miejscu się znajduje, także jest coś ciekawego!

Przykładowo jeśli zamawiamy telefon często jest tak, że folię chroniąca ekran dostajemy za darmo. Warto natomiast wspomnieć o tym, że zamawianie towarów z tak daleka to również dłuższy okres oczekiwania, czasem około dwa miesiące. Z tego powodu jeśli potrzebujemy czegoś na szybko, to taka forma zakupów nie będzie odpowiednia dla nas.

Jeżeli interesuje Cię tematyka omawiana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://www.pieczatki.pl/katalog-produktow/pieczatki-imienne-podpisowe/), a na pewno będzie ona dla Ciebie warta uwagi.

Natomiast w innym razie nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować.