Czy opłaca się zamawiać produkty bezpośrednio u chińskich dostawców za pośrednictwem stron aukcyjnych? Jakie są plusy oraz minusy?

Kupowanie w Chinach to coraz bardziej popularna forma robienia zakupów przez internet. Jeszcze jakiś czas temu tego typu forma transakcji była dla niektórych czymś trudnym do wyobrażenia, a dzisiaj to niemal już codzienność. Obecnie bowiem kupowanie różnych rzeczy w Azji przypomina kupowanie na naszych popularnych serwisach aukcyjnych.

kontenery, transport

Źródło: http://sxc.hu/
Samo zamawianie nie zabiera więcej czasu, oprócz tego nie musimy znać nawet języka lokalnego ażeby móc takiej transakcji dokonać. Z łatwością mając kartę płatniczą najlepiej od konta walutowego w dolarach by nie ponosić dodatkowych opłat za przewalutowanie, jak również mogąc pochwalić się podstawową znajomością angielskiego będzie można spokojnie robić zakupy w Chinach. Jak przedstawia się to z bliska oraz jakie są plusy i minusy?

Zazwyczaj kiedy szukamy konkretnego produktu do kupienia przeglądamy różnego rodzaju rodzime strony w internecie poszukując najlepszej pod względem ceny oferty. Natomiast może warto zwiększyć zakres takich poszukiwań i sprawdzić towar bezpośrednio u producenta. Przecież większość rzeczy produkowanych jest w Chinach. Można w taki sposób oszczędzić całkiem dużo. Jak interesują nas przesyłki z Chin należy sprawdzić dostępność i ceny takich artykułów na jednym z serwisów w sieci – .

Istnieje kilka takich, które są specjalnie przeznaczone dla klientów międzynarodowych i na nich z pewnością najprościej się zamawia. Kupowanie różnego rodzaju artykułów z Azji jest korzystne dlatego, że ceny artykułów są z reguły niższe, łatwo można również znaleźć tego typu oferty, gdzie przesyłka jest darmowa, co dodatkowo pozwala oszczędzić. Wiadomo, iż bardziej opłaca się zamówić większą ilość towaru. Nie chodzi od razu o to ażeby zamawiać całe kontenery z Chin (transport kontenerów), lecz niektóre, szczególnie małe produkty właśnie dostępne są w ilościach prawie hurtowych więc lepiej będzie robić takie zamówienia wspólnie z inną zainteresowaną danym produktem osobą.

kontenery, towary, ładunek

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz niskich cen towarów oraz często darmowej przesyłki, ważne jest również to, iż w dostarczonych paczkach często występują różne gratisy. Jest to przyjemny dodatek, za jaki nie trzeba płacić. Przykładowo jeśli zamawiamy telefon często jest tak, że folię chroniąca ekran dostajemy za darmo. Warto natomiast wspomnieć o tym, że zamawianie towarów z tak daleka to również dłuższy okres oczekiwania, czasem około dwa miesiące. Z tego powodu jeśli potrzebujemy czegoś na szybko, to taka forma zakupów nie będzie odpowiednia dla nas.

Jeżeli interesuje Cię tematyka omawiana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://www.pieczatki.pl/katalog-produktow/pieczatki-imienne-podpisowe/), a na pewno będzie ona dla Ciebie warta uwagi.

Natomiast w innym razie nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować.