Z jakich powodów w czasie podróży o wiele chętniej korzystamy z toalet zlokalizowanych na terenie centrów handlowych niż tych znajdujących się na dworcach

W tych ogromnych miastach, jak i tych o wiele mniejszych, centra handlowe wyrastają jak grzyby po deszczu. I nie zawsze są położone na peryferiach aglomeracji. Okolice rynku bywają fantastyczną, czyli atrakcyjną lokalizacją, gdyż tutaj spacerowiczów i urlopowiczów nie brakuje, zatem zyski z handlu są rzecz jasna większe. Wydaje się jednak, że największe utargi mają ci, którzy posiadają powierzchnie handlowe w centrach znajdujących się nieopodal dworców autobusowych albo kolejowych. Zresztą z takiego sąsiedztwa profity czerpią też sami podróżni.

Ogólnodostępne toalety na dworcach PKP chyba nigdy nie cieszyły się pozytywną opinią. I chociaż są one teraz remontowane w miarę systematycznie, to jednakże wciąż nie spełniają wymagań Polaków. Z racji tego, że z tych toalet korzystają rzesze turystów, czy po prostu podróżnych, to poszczególne elementy wyposażenia szybko zużywają się bądź niszczeją.

Chcesz zdobyć więcej informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to odwiedź stronę (https://ksiazkitanie.pl/czasopisma-dla-nastolatek), która omawia równie ważne dane – są one bardzo wciągające.

Dodatkowo brakuje mnóstwa potrzebnych przyborów. Tak podajniki ręczników papierowych, jak i choćby zwykły papier toaletowy to zbytki, o których podróżni mogą tylko pomarzyć. Odstrasza także brud, bowiem takie toalety nie są zbyt często sprzątane.

stojak

Autor: Steel Function
Źródło: www.smakprostoty.pl

Toalety w galeriach handlowych zostały przygotowane raczej z myślą o usługobiorcach, którzy całe weekendowe popołudnia bądź przedpołudnia spędzają na zakupach. Jednak przecież nikt do tej pory nie zabronił podróżnym korzystać z tych toalet, nawet wtedy, jeśli budynek hipermarketu bywa położony w niedalekim sąsiedztwie dworca kolejowego bądź autobusowego. I choć czasami trzeba stać w kolejce nawet kilkanaście minut, to wielu paniom zdaje się to wcale nie przeszkadzać.

Centra handlowe nie pobierają żadnych opłat za korzystanie z toalet. To naturalnie bywa magnesem przyciągającym ponadprogramowych klientów, lecz to dopiero jeden z argumentów. O dużo bardziej przekonywającym argumentem jest z pewnością możliwość skorzystania z bardzo dobrze wyposażonych pomieszczeń. Otóż, dozowniki mydła w płynie bywają umieszczone tuż obok umywalek, i co najistotniejsze, są przez cały dzień uzupełniane. Dodatkowo każdy korzystający z toalety jest w stanie starannie osuszyć umyte ręce, gdyż na ścianach umieszczono suszarki, a także podajniki ręczników papierowych. A dla reprezentantek płci pięknej ważne bywa też i to, że w publicznych toaletach mieszczących się w centrach handlowych mogą spokojnie poprawić makijaż, ponieważ lustra są sporych rozmiarów i rzecz jasna zostały bardzo dobrze oświetlone.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,