Jaka sauna będzie wystarczająca dla czteroosobowej rodziny?

Dowolna osoba boryka się czasami z chandrą albo stresem. Jest na to wszystko jeden sposób: sauna.
Można wybrać różne projekty saun. Wybrać można saunę typową prefabrykowaną lub do budowy na miejscu.

Oba te rodzaje kabin zamontować można by samodzielnie, lecz najkorzystniej jest zlecić to firmie, w której te kabiny były zakupione. Do nietypowych pomieszczeń tego typu przykładowo jak wnęka przy schodach albo poddasze, warto jest zlecić wykonanie sauny na indywidualne zlecenie. Kabiny prefabrykowane są o powierzchni od 100×100 centymetrów do 502×502 centymetrów. Dla 3-4 osobowej rodziny wystarczy kabina o rozmiarze 200×200 cm, w której swobodnie się zmieszczą 3 ławeczki do leżenia. Każda sauna powinna posiadać samonośną konstrukcję – wolnostojącą. Nawet jeśli ściany sauny będą stać obok ściany domu to nie ma tego typu możliwości, aby do niej przylegały.

lampy

Autor: Leigh 譚雅
Źródło: http://www.flickr.com
kaloryfery

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Sypialnia w stylu glamour, żakardowy amarant Fashion Collection

Autor: Dekoral Fashion
Źródło: Dekoral Fashion
Ściany oraz sufit sauny mogą posiadać budowę szkieletową albo może być to budowa ( fasady wentylowane ) z bali drewnianych. W szkieletowej konstrukcji do drewnianego stelaża mocowane są od wewnątrz panele o grubości 12-14 mm. Najlepiej jeśli są one z drewna świerku skandynawskiego, cedru lub jodły kanadyjskiej. Materiał nie może mieć sęków oraz nie może zawierać za dużo żywicy. Od zewnątrz stelaż moglibyśmy wyłożyć dla przykładu drewnem, płytą gipsowo-kartonową, płytą pilśniową oraz moglibyśmy wykończyć go w jakikolwiek sposób. Przestrzeń w środku sufitu i ściany ocieplić trzeba wełną mineralną o grubości 45-100 milimetrów. Pozwoli ona skrócić minimalnie nagrzewanie i zapobiega jednocześnie ucieczce ciepła. Kabiny wykonane z bali świerku skandynawskiego nie wymagają dodatkowego skończenia ani izolacji.

Konstrukcja sauny ustawiona jest na specjalistycznych profilach aluminiowych, oddzielających ścianki od podłogi. Posadzka wytrzymała powinna być na wodę oraz wysoką temperaturę, równocześnie powinna być nieśliska. Co poniektórzy z producentów proponują standardowe z drewna podłogowe kratki.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,