Nowoczesna jadalnia łącząca kuchnię z salonem – jak urządzić wnętrze, aby zachwycało elegancją oraz funkcjonalnością?

W dzisiejszych domach i mieszkaniach ceni się przestronne wnętrza, z tej racji kuchnia łącząca się z salonem to aktualnie wielokrotnie wybierane rozwiązanie. Pomiędzy tymi pomieszczeniami da się udanie urządzić jadalnię z pokaźnym stołem, przy jakim będzie mogła usiąść cała rodzina. Jak urządzić nadmienione wnętrze, aby było ładnie oraz wygodnie?

kanapa

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Fundamentalne są meble. Na pewno niejednokrotnie przeglądałeś już meble kuchenne – ceny mogą przerazić, więc dobrze jest skorzystać z oferty zrobienia szafek na zamówienie. Koszty nie będą mniejsze, lecz urządzisz kuchnię z pomysłem, dopasowując do jej aranżacji stół z jadalni. Meble muszą być wyprodukowane z wytrzymałych na wilgoć mebli oraz mieć odpowiednią głębokość. Dobrze jest zamówić obszerniejsze szafy, w jakie włożymy garnki oraz urządzenia, jakich używamy, gdy chcemy ułatwić sobie pracę, na przykład robot kuchenny do siekania kapusty. Jeśli chodzi o sam stół, ma zapewniać miejsca siedzące dla wszystkich członków rodziny. Najkorzystniej, gdy będzie rozkładany – dzięki temu na przyjęcia czy niespodziewany przyjazd gości miejsc także nie będzie mało – link. Jeśli lubimy oglądać telewizor, w części salonowej niezbędny będzie stolik RTV. Stoliki RTV powinny być ustawione w miejscu widocznym z jadalni, dzięki temu można oglądać albo choć słuchać wiadomości, gdy będziemy spożywać śniadanie czy kolację. Dobrze, gdy meble z kuchni, jadalni oraz salonu utrzymane są w jednej kolorystyce, wtedy wszystko stanowi jedną całość. Pomyślmy o tym kupując wersalki i fotele – stolik rtv. Ponadto znaczenie ma kolorystyka ścian oraz dodatki – na stole zawsze powinny stać świeże kwiatki w ładnym wazonie, by jedzenie posiłków przebiegało w miłej atmosferze.

jasne mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
Jadalnia pomiędzy kuchnią a salonem to nad wyraz funkcjonalne rozwiązanie, gdyż gotowe potrawy można natychmiast poustawiać na stole, a salon pozostaje wolną przestrzenią, gdzie można spokojnie napić się kawy po obiedzie. Co więcej pani domu nie traci kontaktu z domownikami oraz stale może patrzeć na mniejsze pociechy, jakie na przykład odrabiają pracę domową.

Jeśli ta kwestia Cię wciąga, to możesz uzyskać pokrewne informacje na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany artykuł.

Dobrze jest pomyśleć nad powyższym rozwiązaniem w swoim domu i urządzić jadalnię w sposób, który pasuje naszym gustom. Niewątpliwie nie będziemy żałować podjętych wyborów, a jadalnia będzie nam doskonale służyć.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,