Zalety bardziej egzotycznych gatunków drzewa stosowanych do produkowania mebli.

Osoby które szukają mebli do własnego domu czy mieszkania przeważnie wybierają tradycyjne odmiany drewna, rosnące w naszym kraju. W dużej mierze wynika to z kosztów, materiał będący na miejscu będzie mniej kosztował od tego, który trzeba sprowadzić parę tysięcy kilometrów.

Jeżeli jednak ktoś będzie chciał u siebie mieć odrobinę egzotyki, to bez żadnego problemu ją dostanie, coraz więcej sklepów oferuje bowiem meble indonezyjskie czy z pozostałych rejonów świata. Są one zrobione z lokalnych odmian drzewa, takich jak palisander czy mahoń, a poza tym często jest w nich używany bambus i rattan. Wyżej wymienione odmiany drzew cechują się przede wszystkim dużym poziomem wytrzymałości, dzięki czemu meble z nich wykonane mogą służyć przez wiele lat. Poza tym zachwycają wyglądem, najczęściej pozostawia się bowiem na nich naturalną fakturę drewna.
stolik

Autor: Organique
Egzotyczne gatunki zaczynają się również pojawiać coraz częściej w naszych kuchniach. Sporym zainteresowaniem na przykład się cieszą blaty suar, zrobione z twardego i wytrzymałego drzewa, które rośnie w wielu rejonach przy równiku. Jest to jedna z najlepszych odmian drewna do wykonywania takich elementów, ponieważ pozwala na uzyskanie desek i blatów o dużej powierzchni. Bez wątpienia jego zaletą jest także wygląd.

Słoje są bardzo wyraźnie zarysowane, i dlatego też najczęściej blat jest pokryty tylko cienką ochronną warstwą. Dodatkowo każdy z blatów wyglądał będzie całkowicie inaczej, przez co kuchnia (sprawdź nasze propozycje na zabudowa kuchenna) z nim będzie się prezentować unikalnie i niepowtarzalnie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,